Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiállítás - hogy mennek...

Kutyakiállítás - hogy mennek a dolgok?

Figyelt kérdés
Szóval, a nem túl távoli jövőben (1-2-3 év múlva) szeretnék venni egy kiskutyát, de nagyon szeretném megválogatni, hogy honnan, mivel egy viszonylag "beteges" fajtáról van szó. Itt azt szokták írni a tapasztaltak, hogy el kell látogatni kiállításokra, és feltérképezni a vérvonalakat, ismerkedni a tenyésztőkkel. Na jó, de ezt mégis hogyan? :) Odamegyek egy tenyésztőhöz, hogy hello, mesélj már légyszi a vonalaidról? Meg, ha elmegyek egy kiállításra, akkor honnan tudjam, hogy lesz ott olyan fajta, ami érdekel engem? :) Sose voltam még kiállításon, bár most eléggé ráizgultam a témára, szeretnék elmenni egyre, csak úgy körbenézni, hogy hogy működik az ilyesmi. Találtam is egyet, ami lesz júliusban Budapesten, de ez elvileg csak egy kisebb kiállítás, szóval nem is biztos, hogy lesz ott olyan fajta... vagy mindig van minden mindenhol? :D Abszolút járatlan vagyok ebben a témában, minden kapcsolódó tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok!
2011. jún. 15. 01:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elmész egy kiállításra, kőrbe nézel stb. És elmész a kiszemelt fajtádhoz. Már mint ahol felvezetik őket. Amelyik tetszik, nyugodtan oda mehetsz, és faggathatod a tulajt, hogy mennyi idős stb. És hogy mikor várható adott kutyától alom. Ne félj senkitől nem fogják leharapni a fejed. :-)
2011. jún. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyát szeretnél?
2011. jún. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Budapesten nem lesz idén kiállítás csak MKSZ es (mondjuk fajta speciált nem tudom) mindenképpen MEOE kiállítást ajánlom ha tenyésztőkkel akarsz beszélni.

Odamész ahol látod a fajtát és akinek tetszenek a kutyái azt megkéred meséljen egy kicsit róluk. Szerintem mindenki szívesen mesél, legalábbis magamból kiindulva.:)

Milyen fajtát szeretnél?

2011. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

itt az idei kiállítási táblázat: [link]

Komárom nincs messze és nagyon sok kutya lesz nevezve.

2011. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
inkább örülni fognak az érdeklődőknek, mindenki szivesen mesél szive fajtájáról :D
2011. jún. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most szombaton lesz az OMSE CAC Budapesten, nyugodtan látogass ki, Cserhalom u. 1-3 a cím, olyan délelőtt 10 körül kezdődik.

Ha találsz olyan tenyésztőt vagy kutyást, akinek tetszenek a kutyái, jól viselkednek, a tenyésztő szépen bánik velük, ahhoz odamész és érdeklődsz a kutyákról, tervezett almokról, elmondod, hogy te is kiskutyát szeretnél, biztosan nem fogják leharapni a fejed. Jobb, ha akkor mész oda, amikor végeztek a bírálattal, mert előtte mindenki tiszta ideg.

Utána menj el hozzá látogatóba, nézd meg a többi kutyát, a tartási körülményeket. Ha ott is minden oké, akkor előjegyezhetsz egy kölyökre.

Milyen fajtában gondolkodsz? Az OMSE CAC, bár nem MKSZ hanem rendes MEOE kiállítás nem olyan nagyszabású, szóval ha nagyon ritka fajtát szeretnél nem biztos, hogy lesz.

2011. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
lesz idén MEOE OMSE CAC? és én erről, hogy maradtam le? Benne van a kiállítási listában? már csak egy CAC kell a Grandhoz...jó lett volna...:(
2011. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem volt benne a MEOE kiállítási listájában, de lesz, 18-án. Hülyeségnek tartom én is, hogy nem tették fel a MEOE honlapra, így sokan nem tudtak róla, akik neveztek volna.

[link]

2011. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Basset houndot szeretnék majd.
2011. jún. 15. 15:05
 10/12 anonim ***** válasza:
az biztos lesz az OMSE-n.
2011. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!