Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti-benti bolognese, hogy...

Kinti-benti bolognese, hogy tartjátok tisztán?

Figyelt kérdés
Van egy mentett bolognese kan kutyusom, aki szinte kopasz volt, amikor hozzám került. Egy fél évbe került, mire mindenhol kinőtt a szőre, és még egy fél év, mire elég sűrű, és puha is lett. Viszont van egy nagy bibije, amin nem lehet segíteni. A nemi szerve görbe, és behajlik a lába közé, ami miatt állandóan lepisili a saját lábát. Elég néhány jelölés, és bűzlik az egész kutya, hiába az ivartalanítás. Plusz, mivel kinti-benti, állandóan szürke, és piszkos, ami miatt sűrűn kell fürdetni. Az igaz lehet, hogy egy idő után öntisztulóak lesznek? Viszont, ha nem fürdetem, akkor mit tudok tenni a szaggal? Szeretném, ha lehetne szép hosszú szőre, de megfigyeltem, hogy amikor levágom neki rövidre, akkor szépen elkezd nőni, szép sűrű, és nagyon jól néz ki. De amikor eléri a kb. 3 cm-es hosszt, akkor nagyon meggyengül. Elég ha meghúzom egy picit, és már a kezemben is marad a szőre, plusz néhány helyen teljesen megritkul. Füle mögött, a hajlatoknál. Amikor lenyírom, akkor pedig újra elkezd szépen nőni. Azt írják, hogy ez a fajta nem hullajtja a szőrét. Ez mindre igaz, vagy csak van amelyiket így tenyésztik ki? Nyírás után nagyon sűrűnek látom a szőrét, fésülésnél csak centiről, centire tudok haladni, mert nem megy bele a kefe, csak ha széthúzom a bundáját, és amikor nő a szőre úgy néz ki, mintha túlsúlyos lenne. Valójában nincs össze hasonlítási alapom, mert itt a faluban csak elhanyagoltat láttam, filces bundával. Egyszer láttam az orvosnál egyet, akit össze sem lehet hasonlítani vele, annak gyönyörű hullámos leomló bundája volt, a mienké meg olyan, mint a birkáé.
2011. jún. 15. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ötletem, de kérdezd meg az állatorvost és egy kutyakozmetikust! Nekem nem bolognesém van, de sokat segített egy jó kutyakozmetikus, hogy hogyan tudom rendben tartani a kutyám szőrét. Vettem tőle speckó keféket, amit ajánlott, és ég és föld volt a különbség! Viszont úgy tudom, hogy nem tesz jót a kutyák bőrének, ha sokat van fürdetve.
2011. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és ha látsz szépen rendben tartott szőrű bolognesét, akkor esetleg kérdezd meg a gazdáját, mi a trükkje.
2011. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyszer találtam egy westit az utcán. A bundája siralmas volt, a szaga még jobban. Kiderült, hogy az itteni kutyakozmetikusé. No comment...

Inkább saját kezűleg nyírom, és ápolom. Persze ezzel nem a kozmetikusokat akarom lenézni, de nálunk csak ez az egy van, de ha a városba járok, akkor rákérdezek.

A tiednek is hullik valamennyire a szőre? Az enyém így néz ki: [link]

Ez a max, ameddig megnő, utána tönkre megy neki.

2011. jún. 15. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!