Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell levágni a német...

Miért kell levágni a német vizsla kiskutyák farkát?

Figyelt kérdés
2009. márc. 23. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal már nem szabad.
2009. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. Sőt tilos!
2009. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell. A német fajtaleírás szerint a vadászatra használt vizslák farkát csonkolhatják 2/3-nál, felénél. A nem teljesítményvizsgára/vadászatra szánt kutyáknál nem szokták.
2009. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én 12.23

Kiegészítés

Az állatvédelmi törvény úgy szól, hogy csonkolást, fülkupírozást, egyéb beavatkozást ott lehet végezni a kutyán, ahol a fajtatulajdonos szövetség (tehát német vizsla esetén a német szövetség) engedélyezi.

Németországban ezt csak munkakutyáknál lehet, tehát pl. német dog, dobermann kupírozás nincs előírva, vizsla farokcsonkolás engedélyezett.

Ebben az esetben a magyar törvény is ehhez igazodik.

2009. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor szoktak fület/farkat csonkolni, ha munkája során fennáll a sérülés, beszakadás veszéje.

Mint a boxolóknál a fül és orrporcok.

2009. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Szép dolog az állatvédelem én is mellette vagyok, de ezek szerint ti még nem láttatok szétcsattant vizsla farkat....


a vizsla úgy tud örülni hogy odavágja a kis cérna farkát mindenhez, a vége szétreped és fröcsköli vele a vért mindenfelé....


amellett hogy szerintem biztosan fáj neki fertőzésveszélyes is. Ezért úgy szokták levágni (kb. 2/3 nál) hogy csóválásnál ne nyúljon a testén túl, így nem veri be sehova.


Aki nem kupíroztat és szerencsés azzal ez nem fordul elő, de másokkal igen.. és ha felnőtt korban vágják le sokkal lassabban gyógyul, mint ha pár napos korban csípik le.


szóval nem lehet mindent feketén vagy fehéren nézni.

2009. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolónak igaza van. Nem véletlenül találták ki, hogy le vágják a kutyák fülét/farkát. Aki esztétikai szempontból szeretné levágatni mondjuk annak én se hagynám, de ha a kutya füle/farka munkájából vagy egyéb másból adódóan sérülhetne élete során akkor jobb levágni időben mint hogy később nagyobb baj legyen belőle.
2009. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést,mert valójában én is csak a csonkolásra gondoltam.Köszönöm a válaszokat,főleg az utolsókat!
2009. márc. 31. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!