Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves kutyám már azt sem...

14 éves kutyám már azt sem engedi hogy megfésüljem és lenyírjam a szőrét. Néha nyüszít is ha meg akarjuk fogni de menni még szépen tud. Hogy fogja így a doki megvizsgálni?

Figyelt kérdés
Félek hogy semmit nem enged majd a dokinak, olyankor mit csinál az orvos? Ad neki bénító injekciót? Vagy egyből elaltatná a kora miatt? Nem hiszem hogy nagy fájdalmai lennének, inkább ijedős lett. Amúgy is nehéz volt már egy ideje levágnom a szőrét, mert az előző doki brutálisan bánt vele, azóta ollót sem akar látni. Az biztos hogy már vannak bajai a csontjával ízületeivel, mert csak keveset lehet vele sétálni, de így megröntgenezni is képtelenség szerintem :( Volt valaki hasonló helyzetben?
2011. jún. 18. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

bódíthatja egy kicsit, de azért idős kutyánál jobb lenne,ha nem kéne. le lehet fogni a kutyát (földreviszem,ráfekszem) még az én 80 kilósaimat is.

nyakörvet rá,pórázt és szorítsd a földre.

akkor el tudja látni az orvos.

De röngenezni csak altatásban szoktak.

Adj neki zöldkagylókivonatot,az létszükséglet az öreg kutyáknak(én luposant adok)

2011. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát lefogni mindig nehéz volt a dokiknál, kistestű, de nagyon tud harcolni, mert utálja az orvosokat.. De ha meg mégis fáj is valamije, kínzás lenne erővel lefogni :(
2011. jún. 18. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:

az embereknek is nagyon fáj, mikor egy törésgyanús testrészt röntgeneznek meg. mert nagyon fáj, mikor ki kell egyenesíteni. van, hogy ilyenkor a nővérek lefogják a beteget...

szóval az embereknek is pont úgy fáj. és ez a fájdalom a javára válik. igaz ő nem érti, de te tudod, hogy meg kell tenni. és attól leszel jó gazdi, mikor azt is megteszed vele, amit ő nem akar, nem élvez és fáj neki, ha a javára válik. pontozzatok le, nem érdekel, de, ha szükséges fogd le a kutyát. fáj neki, de szükséges...

2011. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek jó orvoshoz ő biztos tudja mit kell csinálni. Amúgy a szomszédom kutyája 21 éves
2011. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az ő érdeke, de ha mondjuk csontritkulás vagy hasonló, akkor csak további töréseket okozunk neki, gondolom... Amúgy meg igazán "jó orvost" egyet sem tudnék mondani a városunkban, pedig van vagy 5-6 doki.
2011. jún. 18. 10:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Egy jó orvos tudja mit kell ilyen esetben tenni. Egy felszerelt rendelőben van szájkosár és egyéb kellékek, amiket az ilyen kutyusok ellátásánál használnak. Biztos nem a Te kutyusod az első ilyen, aki megfordult a rendelőben.
2011. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!