Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar gazdátlan kutyákat...

Taticsa kérdése:

Magyar gazdátlan kutyákat Németországba? Hallottatok ilyet?

Figyelt kérdés

Már két forrásból is hallottam, hogy gazdátlan kutyákat a menhely helyhiány miatt nem tud befogadni, ekkor képbe kerül egy alapítvány (amiről többet nem tudok) és fajtól, kortól, nemtől.... függetlenül minden állatot befogadnak, és Németországba viszik őket.

Nem gyanús??? Ott nincs kutya? Vagy kísérleti célra viszik őket, csak nem árulják el?

Valaki tud erről többet?


2011. jún. 18. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én is hallottam róla. De én úgy tudom, azért, mert ott nincsen olyan mértékben eldurvulva a kóbor kutyák helyzete, hogy tele legyenek a menhelyek, és akinek nincs pénze a németek közt 1000 eurós fajtatiszta kutyákra, az inkább tőlünk hozat menhelyit.
2011. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
ez teljesen leinformált dolog. Családokhoz kerülnek illetve ideiglenesen német menhelyekre (ahol alig vannak kutyák). Egyébként ott maguk a menhelyek is fényévekre vannak a mijeinkről nem is beszélve a kutyatartásról, hamar gazdihoz kerülnek ott
2011. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Sok kutya meg Nemetoba, tolem is ment mar ki orokbe. Sokkal nagyobb a kereslet a menhelyi kutyakra es mivel a kutyatartas szintje is sokkal fejletebb kevesebb a kobor eb. Tobb egyesulet is kuld ki kutyat, pl. a Kutyasegelyszolgalat, a futrinka, a lelenc...

Nincs ebben semmi rosz.

2011. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok. Apám anyukája is ilyen helyre adta a véletlenül megszületett kiskutyáit és a szívem szakadt meg értük
2011. jún. 18. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Ne aggódj, ez úgy a harmadik legjobb dolog, ami történhetett velük..:) Az első természetesen az, ha szerető család várja őket már születéskor.
2011. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xnorkax ***** válasza:
63%
Nem gyanús, tőlünk is visznek ki csomó kutyust, akik mondjuk már régóta vannak a menhelyen és nem viszi el őket senki. Sőt, a múltkor Svájba vittek ki kutyákat. Ott sokkal kevesebb a gazdátlan kutya (na vajon miért...) és sok ember szeretne örökbe fogadni.
2011. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
az én menhelyemen is ezt csinálják. önkéntes vagyok :) az egyetlen rossz ebben, hogy egy olyan kutyust vittek ki egyszer, akit én is nagyon szerettem volna... :'(
2011. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez így van.

És ennek az az oka, hogy németo-ban sokkal szigorúbb szabályok vannak a kutyatartást illetően, és náluk nincsenek tömve a menhelyek gazdára váró kutyákkal.

2011. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Tőlünk is visznek ki Ausztriába. Múltkor beszéltem a vezetőjükkel, és kifakadt, hogy már nem bírják azt, amit mi Mo.-n csinálunk, már szakadnak bele a melóba, és nem nagyon tudnak többet elhelyezni, mert nálunk csak gyártják, gyártják őket...

Így könyörögnek a németeknek, hogy vihesség a kutyákat tovább hozzájuk. Oda még fér... :(

Szóval rendben van a dolog, nem kísérletekre mennek.

2011. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 drakulina78 válasza:
52%

Szia!

Èn Ausztriában élek és Magyarból hozztam ki kutyust.Itt a csillagos ára van a kutyáknak,de nem is látok kobor,gazditlan kutyát.Itt nálunk is sokkal szigorubbak a törvények a kutyatartás kapcsán,mint otthon.Itt nagy becsben tartják a kutyákat.Olyan,mint egy gyerek s annyit is költenek rá.Persze én is sokkat költök,de meghálálja.,,Egyszer s mindenkor felelöséget vállaltál azért,amit egyszer már megszelídítettél......S milyen igaz!!!Szóval senki ne essen pánikba nálunk is a kutya szent s nem csak Német országban..Üdv Bea

2011. jún. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!