Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok már a labraberner...

Hallottatok már a labraberner kutyusról?

Figyelt kérdés
Labrador-berni keverékek,külföldön autista gyerekek segítőinek tenyésztik őket. Szerintetek kapható Magyarországon?
2011. júl. 3. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tenyésztik,hanem "lesz" nem tudatosan keverik, hanem különböző keverékekből válogatják,hogy melyik felel meg. Ez nem fajtaspecifikus, hanem a kutyától függ. egy alomból 1-2 kutya alkalmas speciuális feladatokra. Ezért senki nem mixelkutyákat. mit csinál a maradékkal?
2011. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyszer láttam egy filmet erről,és ott egy ilyen "telepet" mutattak be,ahol tenyésztették, ott születtek, nevelkedtek, rengeteg volt belőle.

Mondjuk szerintem ez nemtúl jó ötlet,de maga az a keverék nagyon tetszik. A "lehet kapnit" úgy értettem,hogy tudtok e esetleg ilyen keverékkutyust,aki gazdit keres.

2011. júl. 3. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor ez amerikában lehetett,ott csinálnak iylen baromságokat.

(nagyon nehéz 2 fajtát keresztezni,mert a második generációban újra szétválnak. Lesz egy csomó szinte teljesen labi és lesz egy csomó szinte teljesen berni)

2011. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,ott volt :)
2011. júl. 3. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is pont konkrétan labi-berni keverék, de hasonló biztos van, amennyi gazdátlan kutya van a menhelyeken. Egyébként nem örülök ennek a "dizájner" kutya mániának. Lehet, hogy külföldön van rá igény, meg hely, de ott többnyire kicsit fejlettebb is az állattartási kultúra, nincs is többszázezer (millió?) gazdátlan meg kóbor kutya. Itt meg, ha még a "márkás" keverékekre is rákapnak a szaporítók... bele se merek gondolni. Amúgy meg nem hiszem, hogy csakis pont ez a keverék lenne jó segítő kutyának. Szerintem akármelyik jó idegrendszerű, ember-/gyerekbarát kutyát be lehet tanítani ilyen feladatokra.
2011. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem lehet ilyet tenyészteni ugyanis a tenyésztés az generációkkal előre haladva próbál meg valami jobbat "alkotni" míg itt ugye csak az F1 es generációk azok akik használhatók. Ezek a hibridek (nevezzük őket most annak annak ellenére, hogy képesek ugye a szaporodásra) már hiába vannak keresztezve hisz az már nem ugyanaz mint az első generációs kutyák.

Beltenyésztett szülők F1 nemzedékében a hibridek tulajdonságaikban felülmúlják a szülők jobbik átlagát. Tehát létrejön egy alom amiből erős szelekcióval ki lehet válogatni azokat az egyedeket amik jók a megadott célra DE az ő tovább tenyésztésükkel már nem jön létre ugyanolyan jó kölyök.

Ennek a hibrid F1 tenyésztésnek nagy múltja van az államokban labrador/poodle, border/border stb de minden esetben csak F1 generációkról beszélünk.

Hobby kutyák esetében ez nem jelent semmit és csak keverék gyártás de vannak komoly célokkal létrejött F1 hibridek (jobb szaglóképesség, nyugodtabb természet, hipoallergén vakvezető kutya stb) ilyen esetekben jön az amit leírtál, nagy telepeken a lehető legjobban szelektált szülőpároktól létrehozott F1 hibridek de ezeket gondos munka, vonal ellenőrzés, képesség és karakter tesztek alapján válogatják ki nagy mögöttes finanszírozó tőkével ami itthon ugye kizárja az ilyen jellegű tenyésztést

2011. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 levcsak ***** válasza:
Én láttam labrador és bernáthegyi kutyákat kereszteztek autista gyerekek mellé képezték ki öket .
2011. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,az volt az,csak rossz volt a fordítás,mert azok nem bernáthegyi jegyek voltak,hanem berni jegyek a kutyusokon. Az a színezet, a csíkozás,minden bernis volt :)
2011. júl. 4. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!