Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát? Border Collie...

Melyik fajtát? Border Collie vagy Labrador/Golden retriever?

Figyelt kérdés

Családi házban élünk, kb.60 nm-es kertünk van.Mivel vannak gyerekeim,7 éves és 4 hónapos,a három fajta közül a legideálisabbat keresem a családnak.Benti kutya is lenne nem csak kinti.Sétálás nem gond,mert a picivel amúgy is sokat vagyunk kinnt.

Border Collie tartóktól kérdezném,hogy póráz nélkül tudom e ezt a fajtát sétáltatni,csak azért mert Írországban élek és ugye itt farmerek ajánlanak kölyköket inkább és ott a szülők terelőkutyák,a gének miatt kérdem,nem akarom hogy minden birka,tehén csordát megkergessen esetleg autó elé szaladjon,mert azt is hajtani valónak nézi.

Vagy ez szoktatás kérdése?Németjuhászom és Rottweilerem volt annak idején,velük jól boldogultam,okos engedelmes kutyák voltak.De ez a három fajta nagyon tetszik,csak nem igazán ismerem őket.Labradorról és a Goldenről nagyon sok jót hallottam,Bordert nem igazán ismerem. Ne haragudjatok,hogy ilyen hosszúra sikeredett,de előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 19. 09:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
A Border Collie-nak nagyon nagy a mozgásigénye, energikus kutyus. Szerintem ha nem is ismered nagyon és kétségeid is vannak vele kapcsolatban, akkor inkább a másik kettő. Én leginkább a labradort ajánlanám, mivel a Goldennek hosszabb a szőre és tiszta szőr lesz az egész lakás... Nekem is labrador keverékem van. Imádja a gyerekeket, teljesen nyugodt marad, hogyha egyszerre három gyerek ugrál rajta... Egyedül azt nem tűri jól, hogyha mind a 3 gyerek felvesz egy egy játékot amit csipogtatnak és dobálnak közben a nevét kiabálják, akkor meghülyül és körbe körbe futkározik szélsebesen.Én legközelebb is labradort vennék. :)
2011. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha egy collie unatkozik annál rosszabb nincs. A barátnőmnek van és sétálnak, suliba járnak meg agilityzni. Mégis mikor a vizsgára készült és nem tudtak annyit sétálni menni szétszedte a kertet.

Nekem labradorom van a szájában lehet turkálni a hátán ülni. Állandóan futkos az én lábamat mindig megtapossa. De a baba lábára egyszer nem lépet még rá. Csak ajánlani tudom.

2011. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A bordert egyáltalán nem ajánlom kisgyerekek mellé, mert nem hiszem, hogy lenne időd naponta 4-5 órán keresztül mozgatni, ami egy munkavonalú, terelő border collienak létszükséglet. Ha ezt az igényét nem elégítik ki, akkor rombolni fog, agresszív és stresszes lesz, ez a felállás semelyik félnek nem lenne jó.

A goldent és a labradort viszont minden további nélkül tudom ajánlani, a kettő közül inkább a goldent. Igaz, hogy hosszabb a szőre, de ez nem azt jelenti, hogy több lesz belőle a lakásban, a labrador szőre rövidebb ugyan, de jóval tömöttebb és a rövid szőrt sokkal nehezebb eltávolítani a bútorokról, ruhákról(tapasztalat).

Én akárhány labit ismerek mind hiperaktív, amolyan elefánt a porcelánboltban típusú kutya, persze puszta jóindulatból, de én ilyen pici gyerek mellé nem igazán tudnám elképzelni. A goldenek viszont végtelenül nyugodtak, szelídek, gyönyörűek, nekem is van egy, 2 és 4 éves rokon gyerekek játszanak vele, felmásznak a hátára, sikítoznak mellette és a drágám zokszó nélkül tűr mindent, soha nem volt még egy rossz mozdulata sem feléjük.

2011. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként meg még a Border ellen szól, hogy ha sokat akarsz sétálni vele szabadon, akkor az lesz a gond, hogy meglát egy nyájat, és hívhatod te, de nem akar majd jönni, mert a vérében van a terelés. Kisgyerek mellé én sem ajánlanám. De a retrievert viszont annál inkább. Ha házban is bent lehetne ekkor viszont inkább a labit, mert a golden után tiszta szőr lesz minden. Nekem goldim van, bár 1000 nm-es kertje van, úgyhogy a házba nem jöhet be, de így is behordunk egy csomó szőrt. Ők viszont azok a fajták, akikkel rengeteget lehet mozogni, de egy kiadós séta vagy futkározás után bemennek a házba (vagy kertben), és lefekszenek aludni, pihenni. Szóval kisgyerekek mellé én mindenképpen a labit ajánlanám.
2011. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól nevelt border nem fog elszaladni sehova, mint ahogy más kutya sem. Különben dolgozni sem lehetne vele rendesen. És a kertet sem szedi szét mert ha rendesen foglalkoznak vele akkor kibír egy kis időt amikor nem. Mondom ezt úgy hogy én nem szeretem a bordert. Viszont én is labradort, vagy goldent vennék a helyedben, mert a borderre nem hiszem, hogy lesz elég időd.
2011. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát,még összedugja a család a fejét és eldöntjük.

Másik kérdésem az lenne,hogy milyen időszakban érdemes kölyköt vásárolni?Tavasz vagy nyár?Ősszel és télen azért nem mernék,mert hiába lessz benti kutya is,de azért az éjszakákat kint töltené.Idén vajon még érdemes vagy inkább hagyjam tavaszra?

2011. jún. 19. 20:41
 7/11 A kérdező kommentje:
*lesz
2011. jún. 19. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az még bőven jó, ha most veszitek meg, akkor télre már megerősödik annyira, hogy ne okozzon neki gondot a hidegebb idő.
2011. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most vegyétek, úgyis itt a nyáriszünet. A gyereked tud segíteni, neked is több időd van. És mire a másik gyerek után kell szaladnod, addigra már elég jólnevelt lesz a kutya is.
2011. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem van borderem és labim is. Ég és föld a két kutya. A border folyton pörög, a labi csak elvan. Mindkettő nagyon okos kutya, hihetetlenül gyorsan tanulnak.:) A labradort vagy a goldent ajánlom inkább gyerekek mellé.:)
2011. jún. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!