Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell a kutyámnak újra...

Mikor kell a kutyámnak újra oltást kapnia?

Figyelt kérdés
Kis beaglem 6 hónapos. 3 hónaposan hoztam el, szaporítótól (nem kérek lehurrogást! köszi!), és nem kapott oltást. Hazahoztam, másnak hívtam a dokit, beoltotta (dec 22.-én), aztán 3 hét múlva megint (jan. 12.). A doki szerint csak 1 év múlva kell újra beoltani, de szerintem előbb. A neten teljesen máshogy írják, nem tudok eligazodni rajta. Segítsetek légyszi!
2009. márc. 23. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:

A kutyának 1-2 parvo és 2-3 kombinált oltást kell kapnia. (oltási programtól függ, az egyik orvos így olt, a másik úgy.) Ezen kívül 2 veszettség elleni oltást az első évben. Ez összesen 6 db oltás. Az ismétlések elhagyása az oltások hatékonyságát szinte nullára csökkenti.

Ezen kyvül érdemes 2 Lyme-kór elleni oltást is beadatni, egyre fertőzöttebbek a kullancsok.

2009. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vidd másik dokihoz! 2 oltás nem elég a kiskutyának. 2 parvo+két kombinált kell, majd veszettség elleni, fél éves korban megint kormibált (az nálad így 7 hónaposan lesz), utána megint veszettség elleni, aztán 1 évesen megint kombinált. Nálad ezek mind csúsznak 1 hónapot kb.
2009. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

eddig kapott 2 kombináltat, 1 veszettség ellenit, meg még valamit (össz 4 oltást..alkalmanként 2-t)

meg 2 féreghajtót!

2009. márc. 23. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Ok és gondolod akkor 1 évig már más oltást nem kell kapnia? Részletesen leírtuk mit kell majd beadni neki!
2009. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem nem ezt gondolom, csak azt írta az egyik hozzászóló, hogy 2 oltás kevés. Ezért írtam, hogy nem 2-t hanem 4et kapott.

Amúgy köszönöm!

2009. márc. 23. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
A féreghajtást negyedévente kell ismételni, a veszettség ellenit fél év múlva. Gondolkozz el a Lyme-kór elleni oltáson, ha viszed sétálni
2009. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még egy kombináltat tuti kell kapnia 3 hónapon belül!
2009. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gondolom kapott Lyme kór elleni oltást is. (Vagy Parvo ellen kapott?!)

Mert 4-et kapott, 2 kombináltat, egy veszettség ellenit megy egy 4.-et (ezt azért nem tudom, mert nem voltam ott, mikor beoltotta a doki, és a matricákból meg nem jövök rá!)

Április közepén elviszem a dokihoz, és akkor megmondja, hogy kell-e kapnia vagy sem.

2009. márc. 24. 16:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a doki azért adott neki először kombinált oltást mert olyan helyről származik ahol nem volt oltva és félő, hogy a szuka kutya sem akitől származik. Szerint így néz ki a dolog: első oltása kombinált, második parvo, harmadik ismét kombi, 4. veszettségi. Ezzel nem is lenne gond, csak annyi, hogy egy parvo oltás kimaradt. Általában parvoval szoktak kezdeni aztán kombinált, ismét parvo, ismét kombinált és úgy a veszettségi negyediknek. Szerintem is jó ötlet a Lyme kór elleni oltás, igaz, hogy nem olcsó és úgy tudom 2 vagy 3 kell belőle 2 hetes eltéréssel, de megéri. Nem régiben láttam egy Lyme kóros kutyust az orvosi rendelőben :( Eléggé rossz volt látni. Csak nyomták bele a sok infúziót, nem tudom mennyire használt neki, de remélem, hogy meg gyógyult.

Érdeklődj az állatorvosotoknál a Lyme oltásról!

Minden jót!

2009. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a régi kutyunkat,havonta kellett,veszetség ellen.
2009. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!