Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen zöldségeket adhatok a...

Milyen zöldségeket adhatok a kutyámnak? S milyen formában?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 21:19
 1/10 Akiteki ***** válasza:
22%
Bármilyet és bárhogy. Nem tudok olyan zöldségről, ami ártana. Nyersen a legjobb.
2011. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen...:)
2011. okt. 28. 22:18
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

A hagymák nem túl jók a kutyának, és puffasztó élelmiszereket sem kellene adni nekik (például keresztesvirágúak és hüvelyesek közül, káposzta, bab, stb.), illetve mostanában a paradicsomról is azt hallottam, hogy szervet károsít (sajnos elfelejtettem, nem figyeltem oda eléggé, mert rám nem vonatkozott az információ).

Fűszernövényként használható zöldségek a veséket terhelik meg.

Ennyi jutott eszembe.

2011. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
65%
Nálunk fogtisztító csemege a káposzta torzsája. Ennyi erővel én sem ehetnék.
2011. okt. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, legjobb főve, úgy hatékonyabban emésztődnek, hasznosulnak az emésztőszervekben. Ez náluk kb. a zsákmány számukra "előemésztett" gyomortartalmát imitálja. Főtten már lebomlanak a növényi sejtfalak, így a tápanyag szabadon szívódik fel a növényi sejtekből.

Igazából ez az oka annak is, hogy a főzőlevet érdemesebb megitatni/etetni valahogy, mert az anyagok részben kikerültek a zöldségekből.

Vannak, akik párolják kutyáknak is. Szerintem a párolásnál jobban, de a "rendes" főzésnél kevésbé hőbontotta lehet az ideális a kutyáknak. Nekünk meg nyersen :)

2011. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1677481-milye..


Itt van, amit én is olvastam valahol a paradicsomról.

2011. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Jó, az én kutyám meg éveken át elég gyakran evett csokifagyi-gombócokat, és egész életében csokit nassolt. Semmi baja nem volt. Nagymamám kutyája egész idényben két pofára zabálja 3 éve már a szőlőt. Gyönyörű, egészséges kutya.

Akkor most jelentsem ki, hogy minden szakértő hazudik a csokival és a szőlővel kapcsolatban?

Mert a káposztával mintha ezt akartad volna sugallni.

Az meg tök mindegy, hogy mi ehetünk-e, kutyákra nem vonatkozik. Ne mondd már, hogy Te nem puffatsz fel tőle? Mert én még nem találkoztam olyan emberrel. A kutyáknak meg a puffadástól gyomorcsavarodásuk lehet ( vagy bél). Ennyi a különbség.

2011. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Legjobb főve és szerintem bármit, de a karfiolt azt kerüld szerintem. A németjuhászomnak komoly betegséget okozott... Gomortisztítást kellett csinálni miatta...Amugy az jó,ha megeszi a zöldséget, az enyémet nem nagyon eszik..:)
2011. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Szia!:)


(Először is szeretném tisztázni, hogy a szőlő, a paradicsom és a tök is gyümölcsök... - a tököt magam miatt írom.:))


Adhatsz zöldséget, de ne túl sokat, a kutya alapvetően húsevő, sokkal több fehérjére van szüksége, mint nekünk...

Tehát a kutya nem a sok zöldségtől lesz fitt és egészséges...

A gyümölcsökkel pedig pláne tessék óvatosnak lenni...


Azt ajánlom, olvasd el, mik az összetevői egy jó minőségű kutyatápnak! (Happy dog, Eukanuba,...)

Ott találsz egy csomó fűszert, amit jó, ha adsz a kutyának (de ne túl sokat), és láthatod, hogy a cukorrépa is szinte minden tápban szerepel...


Mehet neki nyersen reszelve répa és sok fokhagyma (ez féreghajtó hatású), krumplit viszont felesleges adni neki, mert tulajdonképpen emésztetlenül ürül ki belőle...


Az én kutyáim szinte mindent megesznek, szerencsére ilyesmi miatt még sosem volt probléma, de mondjuk csokit nem adok nekik, mert nem tudják megemészteni, cukorra semmi szükségük, a kakaó pedig számukra mérgező.

Nagyobb adagba sok kutya halt már bele, pláne kistestűek...


A szőlőről én úgy tudom, hogy olyan fokú veseelégtelenséget okozhat, hogy a kutya belepusztul.

Az egyik kutyám imádja, de csak nagyon ritkán adok neki, és akkor is csak pár szemet.


A sütőtököt viszont falhatják... a héját szoktam odaadni, mert hogy a tököt azért én is szeretem...:D


Igazából hüvelyeseket is nyugodtan adhatsz neki, csak figyelj, hogy evés után legalább 1 órát pihenjen, ne fusson...

Pláne akkor, ha nagytestű, ők ugyanis könnyebben kaphatnak bélcsavarodást.


A paradicsomról nem tudok nyilatkozni, ahhoz még a kájom is finnyás.:D (pedig általában meg se szagolja, mit adok kézből, csak bekapja.:D)


Amúgy a legtutibb, ha száraz tápot kap...

Néha kiegészítheted házi koszttal, de csak ha nem túl sós, borsos,...


Ha drágának találod a Happy dogot és társait, ajánlom az Aldiban kapható Romeot, ami összetételében nagyon jó, messze nem a tesco-s trágya, viszont olcsó is, kilója 300 forintra jön ki.:)

2011. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
A kutya fajták a szabadban esznek bogyókat almát, körtét, - és ha la Fontaine igazat írt , szöllőt is .Az én kutyáim imádtak egész almával, sárgarépával játszani - mind a kettőt lehet dobálni, mint egy labdát, vagy botot. A szöllőt pedig rettenetesen imádták ! Szaltóztak és bukfenceztek ahogy játszottak vele. Csonthéjasokat ne addj, mert a csonthéj szálkássan törik, hegyes darabokba.Sokan azért nem ajánlják, mert a mag ciánt tartalmazhat, ami azonban , teljes hülyeség. A kutyádnak meg kellene , hogy egyen vagy 100 kg-ot a magból ... ez kb egy tonna gyümölcs !!
2013. júl. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!