Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hetes kutya kölyköket meg...

2 hetes kutya kölyköket meg lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az ilyen piciket nem lehet samponnal fürdetni. Akkor sima vízben esetleg lehet? Az anyjuk nem fogja eltaszítani őket, ha már nem érzi rajtuk annyira a saját szagát?

Olyan szinten bolhásak lettek, hogy naponta vagy 30 darabot szedegetek ki belőlük. :( Nagyon rossz látni. Vettem egy bolha, kullancs stb irtó ampullát, amit felhígítva a fekhelyükre lehet spriccelni, de semmit nem használ.


2011. jún. 21. 14:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én javasoltam az 1 hetet. Nekem a doki mmondta, és a papírján is ez van. De egyébként én is hamarabb fújtam,igaz,nekem bolhaallergia miatt kellett.
2011. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nincs egy hetes hatása a neostomosannak, tehát ha 3 nap mulva kikelnek a peték, amiket nem öl meg, újra kezdődik az egész. A papírján lehet, hogy az van, de amikor egy bolhával fertőzött puli had lefertőzte a kozmetikámat, és a velem bent lévő kutyámat, ez vált be, nagyon is.
2011. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Tudomásom szerint a kereskedelemben kapható bolhairtó szereket csak 7-8 hetes kortól lehet adni, talán érdemes volna orvost is megkérdezned, melyik szert ajánlott ilyen pici kutyánál alkalmazni.
2011. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egyszer kénytelen voltam megfürdetni egy kiskutyát, akinek még a szeme sem nyílt ki. Olyan szinten bolhás volt, hogy hófehér volt az ínye, és alig-alig mozgott, már épp, hogy élt. Jól felhígított Neostomosannal csináltam, plusz az anyát is lefújtam, de, hogy ne érje a cicijét. A kicsi túlélte, és az anya is vissza fogadta. Nem mondom, hogy ez a legjobb megoldás, de nála azonnali segítség kellett. Ja, és nem az én kutyám volt, még mielőtt elítéltek. A szuka 2 méteres láncon, a kutyaház körül poros föld. Elárasztottak ott mindent a bolhák.
2011. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 nory0722 ***** válasza:
Igen,a legjobb a cseppentős szer,mivel nyakörvet nem tehetsz rá,azt a kicsik megrágnák,ha befújod,akkor azt lenyalhatják,így a cseppentős a legjobb,azt csak egy fél tenyérnyi/tenyérnyi felületen kell a marján 'szétszórni'. Szerintem ha bolhásak,ne vegyél olcsó sz*rt,mert az lehet,hogy az anyjukon segít,de a kicsiken nem. Netről lehet olcsón frontline cseppet rendelni!
2011. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 nory0722 ***** válasza:
Ja,és az anyjukat fürdetheted,de semmiképpen ne bolhairtóval. Így igazából most nem is kellene fürdetned,max mielőtt a cseppet ráteszed(sima kutyasamponnal),de nem szükséges.
2011. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 nory0722 ***** válasza:
De egyébként van egy spray,kérdezd meg a fressnapfban,hogy ők mit javasolnak. Ennek a neve insecticide 2000. Fél liter nekem 2kutyára elég volt 1 évig,fekhelyet,kutyákat egyaránt 2hetente alaposan befújtam, 2300 ft kb. Színtelen,szagtalan,textílián nem hagy nyomot,melegvérűekre nem káros. A csepp mindenképpen kellene,de kérdezd meg ott,hogy e mellett ezzel befújhatod e a fekhelyet. Van kisebb kiszerelésű is,de az nem nagyon éri meg. Nekem az ide került kóbor kutyám csupa bolha volt,így a másik is bolhás lett. Ezzel befújtam őket(azóta már kiltixet használok,de fekhelyre még fújom),és se kullancs,se bolha nincs bennük azóta. Pedig a menhelyen dolgozom,suliba is járunk,mégsem bolhásak.
2011. jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az Advocate egy nagyon nagyon jó szer. Ugyan ez a kategória a Stonghold. A Frontline már sz*rt sem ér, a bolhák immunisak rá, mert nem változtatnak a hatóanyagon.
2011. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Csak az a bibi, hogy legkorábban is 8-10 hetes kórtól lehet bármit a kölykökre rakni. És ha az anyára raksz valamit, az ugyanúgy átjárja a szervezetét, vagy is a teje is olyan lesz. És ha az anyakutyára használsz bolhairtót az ugyan úgy rámegy a kölykökre, amit gondolom tudod mi lesz a vége.


Vagy a méregbe halnak bele vagy a bolhacsípésbe.


De miért nem egy állatorvost kérdezel meg ahelyett, hogy itt írsz, mert az átlag azt se tudja, mit lehet egy 2 hetes kutyával csinálni.

2011. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 nory0722 ***** válasza:
Igen,a legjobb az lenne,ha állatorvost kérdezel meg. De szerintem az insecticide-ot kérdezd meg egy szakértőtől,mert az biológiailag lebomló,melegvérűekre nem káros. Így lehet,hogy ezt használhatnád.
2011. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!