Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a petíciómról?...

Mit gondoltok a petíciómról? Ha van még ötletetek írjatok, ha szörnyű és megvalósíthatatlan akkor is (:

Figyelt kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram!


Arra szeretném felhívni kedves figyelmét, hogy a kutyák kitiltása a Balatonból egyszerűen nevetséges és szakszerűtlen. Úgy gondolom, hogy ez a lépés jogtalan előítéleteket állít az állattársadalom egyes tagjai számára. Amennyiben megengedett más állatok számára, hogy higiéniai szükségleteiket a tóban elégítsék ki, ráadásul évente több vízi hullát is kiemelnek a vízből, véleményem szerint nem rontanak a helyzeten a rendszeresen oltott, fürdetett, ágyban alvó kutyák. És mégis mi jogon sajátítja ki egy faj, jelen esetben az ember, a tavat, aminek alapjáraton minden élőlény számára elérhetőnek kéne lennie?


13/L


2011. jún. 21. 17:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A felelős kutyatartók, akik nyaralni viszik magukkal a kutyájukat, összetakarítják :)
2011. jún. 21. 17:53
 12/22 anonim ***** válasza:

sajnos bármennyi aláirast is szedsz majd össze, abban szinte biztos vagyok, h eredményt nem érsz el vele, sajnos bármennyire igazad van és bármennyire szeretnél változtatni, és 13 éves kislányra nem fognak felfigyelni, hallgatni...

a peticiok többsége sajnos általában nem eredményes, még akkor se ha komoly felnőtt emberek kezdeményezik, azért szép és nemes tett h probalkozol és állsz ki a kutyusokért, én mindenesetre szoritok neked!

2011. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
lehet segithetek, hova, kiknek szeretnéd ezt beadni?
2011. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 xnorkax ***** válasza:
100%

Utolsó: és? eltakarítja a gazdája, fel sem fog tűnni.

Egy ember simán hagy maga után nagyobb piszkot...

2011. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Azt igazából nem tudom. Hova kell beadni a petíciókat?
2011. jún. 21. 17:55
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így nem lesz jó, aranyos levél, de az első mondat után kuka :)

Komoly, jogi levélbe nem írhatsz olyat, hogy a kérdéses rendelet nevetséges. Ráadásul csak úgy írhatsz róla (ha írhatsz egyáltalán), hogy hivatkozol rá, konkrétumokról beszélsz, mert így csak a levegőbe beszélsz. Tudod egyáltalán, hogy melyik törvény vagy rendelet, melyik paragrafusáról és melyik bekezdéséről van szó? A vízi hulla sem túl korrekt megfogalmazás, a higiéniai szükségleteik kielégítése szintén nevetséges, nem is tudom, mit értesz ez alatt. Az emberek sem tisztálkodni járnak a Balatonra. Ráadásul semmi konkrétumot nem hoztál fel azzal kapcsolatban, hogy miért szakszerűtlen a kutyák kitiltása, illetve miért kellene ott fürdetni őket.


Én értem egyébként, hogy mit szeretnél, részben egyet is értek, viszont ennek a petíciónak így semmi értelme.

2011. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem kéne általánosítani... Nagyon kevés ember az, aki tényleg feltakarítaná..
2011. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Na és most jutott eszembe, hogy segítenem is kellene, nem csak elvenni a kedvedet. Inkább olyanban kellene gondolkozni, hogy valahol alakítsanak ki kutyafürdetésre alkalmas területet. Ennek olyan helyen kell lennie, ahol sem a hajókat, sem a horgászokat, seg a fürdőzőket nem zavarja. Konkrét helyet kellene találnod neki, aztán kapcsolatba lépni az adott terület horgásztársaságával, a közterület fenntartókkal, a helyi önkormányzattal, meg mindenkivel, akinek köze lehet ahhoz a területhez. Ez sem egyszerű feladat, de a petíciónál jobb. Sajnos azért nagyon nehéz a feladat, mert például a horgászok rengeteget fizetnek azért, hogy horgászhassanak, míg a kutyásoktól nem hajtható be pénz. Vagyis de, de az megintcsak hatalmas beruházás, és ha lenne benne lehetőség, már megcsinálták volna.
2011. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) :)
2011. jún. 21. 18:34
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

Én őszinte leszek és bevállalom a véleményemet:


Azért egy kicsit látszik hogy még csak 13 vagy és élsz halsz a kutyákért, de!!!!


De:

- egy: nem minden kutyatulaj takarítja fel a kutyája után a piszkot (és még szépen is fogalmaztam), múltkor kocsiból láttam hogy sz@rik a gazdi kutyája, majd a gazdi lehajol, megvárta még elmentünk mellette kocsival, majd visszanéztem, hogy felszedte-e vagy sem... hát nem, otthagyta!!! Pedig a kezén zacskó, és már le is guggolt!!! Ha mindenki felszedné a saját kutyája után, akkor nem lenne kutyasz@ros az egész utca... márpedig az


-kettő: nem minden kutyát féreghajtóznak (mondván nincs rá pénz): nem tudom te hogy leszel majd azzal amikor a háziorvosodhoz kell menni féreghajtóért, miközben megkérdi hogy miből gondolja hogy maga férges? Vagy ha LESZ MAJD EGY GYEREKED és az lesz férges... vagy ha belelépsz mezítláb egy ilyenbe! Ja igen, és attól hogy felszedik a sz@rt, attól még marad ott 10%-ban fertőző cucc, elég ha elesel/ beleesel és észre sem veszed, és a kutyahugyról még nem is beszéltem!


- három: ha egy család még a SAJÁT kutyáját sem tudja kordában tartani (pl: 3 éves gyereket széttéptek a kutyák), akkor minek a francnak akarnák még közösségbe vinni?!


- négy: ha te bemész a vízbe a barátaiddal akkor NEM FOGSZ A KUTYÁDRA FIGYELNI! Ez 100%!!!


Bár akkor inkább vidd egy folyóhoz és ott fürdesd meg, ahol nincsenek horgászok...


Vagy otthon kerti slaggal...


(szerintem ne is kezdj bele, mert eleve halva született ötlet. Ha máshogy állnának a kutyájukhoz és a melléktermékeikhez az ÖSSZES gazdi, akkor látnák rá reális esélyt, de így? Így biztos nem! Inkább ne pazarold erre az idődet!)

2011. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!