Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés, mit javasolná...

Kutyatenyésztés, mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Üdv, szeretnék Amerikai staffordshire terriereket tenyészteni (illetve csak egyet, a sajátomat) és első kérdésem az lenne hogy meséljetek milyen idős korban lehet fedeztetni, illetve hogyan is zajlik az egész, miket kell elkészítenem majd neki valamint hogyan zajlik ez az egész. midnenre kiváncsi vagyok.



(Még csak 6 hónapos a kutyám, szóval úgy sejtem van időm kitanulni ezeket a dolgokat) de már most elkezdenék néhány dolgot biztosítani neki.


2011. jún. 22. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
vidd kiállításokra,érj el vele eredményeket,tájékozódj könyvekből és más tenyésztőktől...sok pénz és idő
2011. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ja és amúgy törzskönyves a kutyád? mert az alap
2011. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

tenyészszemle, szűrési eredmények- kennelnév kiváltása

3 tüzelésnél lehet fedeztetni egy olyan kannal ami vonalban és küllemben is illik hozzá

2011. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudtam neki csináltatni törzskönyvet mert azt olvastam hogy csak kiállítási célra szánt kutyáknak szoktak törzskönyvet csináltatni. De most hogy mondod gondolom az anyának kell törzskönyv hogy ha kölyköt elakarom adni akkor neki is tudjanak csináltatni. Ez hogy zajlik mesélnél róla? akár MSN is (casbathepro@hotmail.com) Kiállításokra sajnos nem tudom vinni egyáltalán mert Makó és környékén se nagyon van.
2011. jún. 22. 19:43
 5/18 anonim ***** válasza:

Van Makó és környékén és nem egy ismerősöm jár onnan kiállításra

Pl ez a kennel:

[link]

vagy ez

[link]

kiállítási lista: nézd meg több is van a környéketeken.

[link]

De nem a kiállítás hanem a tenyészszemle a lényeg mert anélkül nem lehet tenyészteni a kutyát.



a TK nem a kiállításokhoz kell hanem a tenyésztéshez. Törzskönyvet azok a kutyák kaphatnak akiknek a szülei is törzskönyvesek. Ez a papír tartalmazza a kutya őseit, sokszor rajta van azok szűréseinek eredménye és látható mennyire erősen betenyésztett az állat illetve az hogy a kan akivel fedeztetni akarsz mennyire közeli rokona.

2011. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy lehangoló választ írok és nem azt hogy gyerünk hurrá, szaporíts te is és add el jó olcsón arra vadászó embereknek, akik majd egy jó "agyas" idegbeteg kutyát csinálnak belőle, és ha megunják benyomják egy menhelyre, onnan meg persze 95%ban altatás vár rá. Hagyd meg a szaporítást az igazi tenyésztőknek, akiknek erről szól az életük és nem a pénztárcájukat szeretnék megtömni. Állatvédő vagyok és amennyi ocsmányságot látok, nagyon ki tudok akadni az ilyen kutyagyárosokra. Magyarországon nagyobb a kutyakínálat, mint a kereslet, azzal együtt hogy nagyon sok olyan is tart kutyát, aki nem érdemli meg, max egy plüss kutyát.
2011. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, teljesen egyetértek veled DE én nem ezekhez tartozom. Még csak 15 éves vagyok, és bőven van időm beletanulni ebbe a szakmába, hisz ők is ilyen körülmények között tanulták meg ezeket a dolgokat kisebb nagyobb változással. Szakmunkásnak tanulok tehát otthoni munkával a nap 24 órájában a kutyáimmal tudnék foglalkozni mellette pedig a ház és környék is teljesen alkalmazkodik a kutyákhoz. Jövőre már ösztöndíjas leszek (havi 30ezer) ezt teljes mértékben a kutyára szeretnék fordítani (Minden egyes oltás ami elő van írva, Magyarország legjobb minőségű tápja, aszt hiszem ez a Royal canin) ezzel mi a véleményetek?
2011. jún. 22. 20:53
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor remélem, hogy tényleg tenyésztővé válsz majd és nem szaporítóvá. Mert nagy a különbség, ha beleásod magad a témába te is megtapasztalod majd és remélem te is ellene leszel. Sok sikert az Élethez és a terveidhez!
2011. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, eddig is lelkiismeretesen csináltam amit csináltam. Remélem a továbbiakban is nagy odaadással fogom művelni a kutyanevelést, tenyésztést.
2011. jún. 22. 22:04
 10/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Nem, nem tudtam neki csináltatni törzskönyvet mert azt olvastam hogy csak kiállítási célra szánt kutyáknak szoktak törzskönyvet csináltatni."


itt bukott el az egész tenyésztési projekted. ivartalaníttasd a szukádat, legyél jó gazdája, sportoljatok, szerezz ismerősöket, ismerd meg a fajtákat - de főleg azt, amelyiket tartod. a vonalakat, típusokat, kutyákat, tenyésztőket, és ha majd felnőttél a feladathoz, akkor szerezz be immár tudatosan egy tenyésztésre alkalmas szukát, járj el vele kiállításokra, végeztesd el a szűréseket, és hozz le úgy almot, hogy van is mögötte koncepciód azon túl, hogy "szép a kan is meg a szuka is"...

2011. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!