Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ételt adjak naponta a...

Mennyi ételt adjak naponta a dobermannomnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy dobermannom de még sose volt kutyám, mindennel felkészültem, csak az az egy apró információ hiányzik hogy menyi ételt adjak neki? Nem akarom hogy elhízzon de éheztetni sem akarom semmi képen. Lehet hogy hülye kérdés előre bocsánatot kérek :) Annyit előbbi kérdésekből leszűrtem hogy reggel-este jó neki adni de mennyi legyen a reggeli illetve esti adag és hogy a száraz táp megfelelő vagy mondjuk estére inkább pástétom, stb. a jobb?
2011. jún. 24. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
amennyi a táp zacskójára van írva
2011. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
nem fog elhízni, mert nem ember, és sovány sem lesz, adjál neki annyit, amennyit gondolsz
2011. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
napi 3x 150 mililiter.
2011. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Huha.. akik eddig ide írtak, nem hinném, hogy kutyatulajdonosok...Ha én annyi tápot adnék a kutyámnak, amennyi rá van írva a zacsira, már rég 3xakkora lenne, mint kellene... Adj Neki ha felnőttként kerül Hozzád kb 3-400grammot egy nap és ha egyből behabzsolja és láthatóan kér még, azért adj Neki. de azt is kipróbálhatod, hogy adsz Neki először rengeteget és legközelebb már tudod, h mennyit enne meg magától és annál azért kicsit kevesebbet adsz Neki, h ne hízzon el (tehát pl adsz elé 1kg-t és megeszik fél kgt, így kb 400gramm elég neki bőven) Purina Dog Chow nagyon jó kaja, enyém finnyás, de imádja. Egyébként bocsi, de biztos, hogy kezdő kutyásként dobbermannra van szükséged? Nagyon nagyon következetesnek és határozottnak kell lenni ahhoz, hogy szót fogadjon Neked és falkavazérnek tekintsen.. Nem könnyű... De sok boldogságot Hozzá :)
2011. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod nagyon hasznos! Kutyákkal igen sokat voltam tudom hogyan kell tanítani őket, csak sajátom nem volt még így az etetéssel kapcsolatban barátom se tudott segíteni ő mindig csak azt mondta "hogy majd kialakul" :)
2011. jún. 24. 13:47
 6/18 A kérdező kommentje:
Anyit elfelejtettem írni hogy hozzám kicsiként kerül, ez menyit változtat étkezésén?
2011. jún. 24. 13:49
 7/18 anonim ***** válasza:
Kölyöktápot vegyél, de ne a legaljából. Kölyökkorban megéri a lehetőséged szerinti legjobb minőségű tápot megvenni. A csomagoláson megfogod találni hogy hány kilós hány hónapos kutyának hány gramm tápot kell adni. Ha hízni fog csökkented egy kicsivel a táp mennyiségét, ha fogyni akkor növeled. Naponta 5x, 4x, majd 3x etesd a kölyökkutyádat. Felnőttkutyát van aki nap 1x, van aki nap 2x etet. Én személy szerint a reggeli futás után és az esti nagy séta után etetem a kutyámat. A nevelés részbe annyira nem szólnék bele, de ez nagy falat lesz. Az más, ha néha más kutyáját tanítgatod, sétáltatod, és az is más, amikor saját kutyád van. Olyan szituációkban kell helyt állnod, ami mint első kutyást érhetnek meglepetések. Minden jót!
2011. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy adj neki 400 grammot, aztán ha behabzsolja, akkor adj neki még, annak a kutyáját biztos gombócnak hívják;)

A kutyák képesek hányásig enni, nem véletlenül van ráírva a zacskóra hogy mennyit kell adni tömeg szerint, de persze az sem szentírás. Én mindenesetre kölyökként annyit adnék, amennyi a zacsira van írva, rendszeresen mérném a kutyát, és állatorvossal vagy a tenyésztővel egyeztetnék, hogy jó irányba halad e a gyarapodás.

2011. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

14:26

középtestű kutyáknál 450ml az arányos táp ha mellette mozog is rendesen..

2011. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
az sem mindegy h milyen, ne felejtsük el, hogy a táp minőségétől függ, hogy mennyit kell belőle adni, silányabb minőségből többet kell adni, és a végtermék is több lesz. Szóval ez 450 ml sem szentírás.
2011. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!