Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ételt adjak naponta a...

Mennyi ételt adjak naponta a dobermannomnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy dobermannom de még sose volt kutyám, mindennel felkészültem, csak az az egy apró információ hiányzik hogy menyi ételt adjak neki? Nem akarom hogy elhízzon de éheztetni sem akarom semmi képen. Lehet hogy hülye kérdés előre bocsánatot kérek :) Annyit előbbi kérdésekből leszűrtem hogy reggel-este jó neki adni de mennyi legyen a reggeli illetve esti adag és hogy a száraz táp megfelelő vagy mondjuk estére inkább pástétom, stb. a jobb?
2011. jún. 24. 13:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hozzátettem hogy Chow-dog.
2011. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

az én 7 hónapos erdélyi kopóm, a középkategóriából (josera) eszik meg egy nap 350g-ot. 2 részletben és még igy is szinte gizda.

szivesen ajánlunk tápot, mert a jó minőségű táp nagyon nagyon fontos a nagytestű kutyák számára legalább az első évben!!Szóval ha leirod h mennyit tudnál rászánni akkor szivesen ajénlunk (elöljáróban annyit h pedigrre,chappy , morzsi meg mittomén friskies tiltólista!!)

2011. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Annyit szánok rá amennyit kell, csak legtöbb dologban az a tapasztalatom hogy nem feltétlenül a legdrágább a legjobb. De ha az akkor én megveszem, a lényeg nekem az hogy a kutyám jól érezze magát. (Ha egy dobermann-t megtudok venni, akkor nem sajnálom a drágább cuccot neki :))
2011. jún. 24. 16:08
 14/18 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék hogy látom a tápokat forgalmazó honlapokon minden úgy van sorolva :"mini, medium, maxi, gigant" a dobermann melyikbe tartozik? :)
2011. jún. 24. 16:12
 15/18 anonim ***** válasza:
Én babakorban még a RC Starter tápot adom nekik. Nem nyujtja meg őket hirtelen, mint a Junior tápok általában, szép egyenletes növekedést biztosit. Napi 3x 1 mérőpohár, memllé mehet neki túró, hal, a későbbiekben 4-5 hó) nyers marha. a dobiknál az a kivánatosabb, ha kölyök korban inkább a bordáik látszanak ki egy picit. Észre fogod venni, hogy periódusokban nyulik hirtelen, és ha sulyfeleslege van, ez megterheli az izületeit. Nem tudom a füle lesz-e vágva, ha igen akkor kalciumkiegészitő mindenképp kelleni fog a fogváltás megkezdésétől ugy 3 hónapos kortól.
2011. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
14:26 os írónak üzenem, hogy nem GOmbóc a kutyám neve, teljesen jó súlyban van és ha másképp nem, így is ki lehet tapasztalni, mennyit igényel, mert egyáltalán nem mindegyik kutyi eszi hányásig magát. Főleg nem száraztápból... A Dobbermann pedig a maxi mérettartományba tartozik, a gigant már a bernáthegyi, meg a dogok pl. Kölyökként mindenképp kölyöktápot adj Neki szerintem szintén Purina Dog Chow-t és mellé orvossal egyeztess, de én pl reszelt sárgarépát, almát, olivaolajat, zabpelyhet, kevés túrót, sajtot stb is teszek hozzá, persze ezeket nem mind egy étkezéshez. :)és ezek állítólag nagyon jó, de szép fényes is a szőre!
2011. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Szia, a dobermannt első kutyának nem ajánlanám, nagyon sokat kell vele törődni és nem szabad vele kiabálni vagy csúnyán bánni (a dobermann és a németjuhász a két legokosabb kutya a világon, ha viszont csúnyán neveled akkor nem lesz hűséges, és nem fog szeretni, a dobermann egy intelligens, szerető, családi kutya). Vidd el naponta kB kettő órát futni, NEM JÓ A SÉTA MERT AZ NEM ÉR NEKI SEMMIT!!!. Visszatérve a fogyasztáshoz: Az én dobermannom 7,5 hónapos, és naponta 350-450 grammot eszik meg. Felnőt korában kB 350-400.(az enyimé fejlődésben van, ezért eszik ennyit).
2020. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ja és eszmtére ne adj neki pástétomot. Mindenképp szárazat. Mert a pástétom túl zsíros, nem tud tőle aludni a gyomra miatt. Tapasztalat. Ha aludni akarsz és nem vonyítást hallgatni egész este, akkor szárazat adj neki este.
2020. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!