Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » AGILITYSEK! Most 8 hónapos a...

AGILITYSEK! Most 8 hónapos a kutyám, és szeretném ha írnátok olyan trükköket stb, amik segítenek abban, hogy jobban felkészülhessünk? (több lent)

Figyelt kérdés

Na szóval...Van most egy 8 hónapos kutyusom, és szeretnék majd vele agizni. Most azt csináljuk, hogy felállítottam házilag olyan akadályokat, amiken csak át kell futni, így is tudjuk az irányítást gyakorolni, mert ugratni még végképp nem akarom, de hogy jobban fel legyünk készülve, kíváncsi lennék olyan dolgokra, trükkökre, amik még fejleszthetnék a kutyámat! :))

előre is köszönöm!


2011. jún. 24. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy gyakoroltam vele, hogy futottam mellette Ő meg porázon! Bocsi ha nem ez volt a kérdés, ezt csak azért írtam le mert trüköt nem tudok, de ez egy nagyon jó trükk ahhoz hogy a kutyus hamar megtanulja hogy a feladat, ha melette futsz porázon tartod, akkor könnyen tudhatja mi a feladata
2011. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez is hasznos, én eddig játékkal próbáltam, de majd próbáljuk így is
2011. jún. 24. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj első, de ez amit írtál nem túl hasznos.


Kérdezőnek:

Alap: a motiválhatóság. Kattanjon rád a kutya annyira amennyire lehet. Ha ez nincs meg, addig ne kezdj el vele semmilyen feladatot.

Fordításokat lehet gyakorolni: pl. magadtól elfordítást. (ezt nem tudom mennyire kéne részleteznem)

Ezen kívül a fakerültetéses móka szintén hasznos.

Mindenképpen kezd el feltenni neki valamennyire az akadályokat minire, mert nagy eséllyel fog verni a kutya ha ez a lépés kimarad.

Hol laksz? Mert élőben könnyebb lenne segíteni.

2011. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen akadályt gyakorolhattok amit nem kell átugrani. A szlalom, kukac, palló, 2fajta kúszó (egyszerű és zsákos) gyakorlása mind hasznos lehet. Akár el is mehettek egy közeli agility egyesülethez, ott sokmindent tanulhattok, szakszerűen használhatjátok a (nem ugrálós) akadályokat.8hós kutyával is lehet menni, csak még nem ugratják de a többit tanítják neki, legalábbis nálunk így van. Írd be a googleba hogy agility egyesület + lakhelyed nevét, vagy a megye nevét, így találhatsz könnyen ilyeneket.
2011. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 8 honaposan meg veletlen se agilityzzel a kutyaddal Ilyen korban meg a kutya novesben van az izuletei csontjai nem erosodtek meg megfeleloen Terheles a kesobbiekben komolyabb karokat is okozhat. En azt javaslom legalabb varj 1.5-2 eves koraig ezzel.
2011. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja már tudjuk melyik suliba szeretnénk menni, de majd csak szeptemberben gondoltam hogy elkezdünk járni, most nyáron úgysem lenne sok értelme, teljesen be vagyok táblázva, csak hogy addig is itthon mi az amit érdemes gyakorolni
2011. jún. 25. 13:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondom hogy nem agilityzek, csak megalapozom a későbbi munkánkat, mert az sosem árthat, ha elkezdem irányítgatni, fákat kerülgetni vele (szerintem)
2011. jún. 25. 13:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg gyakorlatokkal fejleszteni a mozgástechnikáját
2011. jún. 25. 13:20
 9/11 anonim ***** válasza:

4. válaszolónak: miért kell hülyeségeket beszélni. Vagy olyanról írni amihez nem értesz. ???

A tapasztalatok (nemzetközi és hazai) azt bizonyítják, h sokkal többet lehet ártani a kutya csontozatának és ízületeinek, ha 1,5-2 éves korban elkezdenek vele ugrálni, mintha már egészen kicsi korától fokozatos emelés mellett 12-15 hónapos korára felteszik neki a lécet a saját végső magasságáig. Így az izomzat sokkal jobban fejlődik és a vázszerkezet is aszerint fejlődik. Természetesen tudni kell a határokat, nem túlerőltetni a kutyát. De épeszű ember aki a későbbiekben csinálni akar valamit a kutyájával ilyet nem csinál.... de olyat se h nem csinál vele semmit és nem ugratja semekkorán. Mondom ezt jó pár év agilitys tapasztalattal és néhány kiképzett kutyával.


Illetve még nagyon fontos, h eldöntsd még az elején h milyen zónát (2on 2off, running contact 4 on the floor) és milyen technikával (touch pades, beleengedős, akarsz-e segédeszközt használni vagy sem) ill. milyen szlalomot szeretnél tanítani a kutyának. Ezeket mind-mind meg lehet alapozni.


De a leges-legfontosabb a motiváltság és a pörgősség!!!

2011. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4. valaszolonak valaszolo! Jelenleg olyan emberektol tanulom a kutyakkal valo munkat akik 10-15 ev igen magas foku kutyakikepzo multtal rendelkeznek...Segitokutyak kikepzesevel. Az egyik ilyen szemely agility vilagbajnok...Az informaciok amiket megosztok toluk kapom..Ugy gondolom nem beszelnek hulyeseget. Persze a kutyak izomzatat es csontjait nem csak ezzel a sporttal lehet erositeni..
2011. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!