Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyészszemlén csak akkor...

A tenyészszemlén csak akkor kap "tenyészthető"-t egy kutya, ha megvannak a szűrései?

Figyelt kérdés
Berninél mik ezek a szűrések?
2011. jún. 26. 09:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nekem nem bernim van hanem juhászkutyáim :) csak a Dp a máninám, főleg ha megnézzük, hogy szétcseszték a német juhászokat a sok Dp szűréssel és semmire se jutottak csak arra, hogy a legjobb kutyákat kellett kivonni a tenyésztésből és genetikailag beszűkült az állomány
2011. jún. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy rajtam kívül is van tenyésztő, aki nem a DP. alapján minősíti a kutyákat! Szerintem is csak egy felkapott mánia! Egy példát szeretnék leírni. 13 éves egy szukám. Rendesen,időben szűrettem, a DP. bizottság, tenyésztésre alkalmatlannak minősítette.( Felrakódás miatt)A mai napig makk egészséges kutya!!! Nagyon jó minőségűnek tartottam. Minden almából két kiskutyát meghagytam, hogy mindent tudhassak a szaporulatról.Egyetlen DP-s kutyusa nem született, sőt a kölykeinek sem!/ Ennek ellenére, minden fedező kant szűretek,és a szukák 90%-át is./De tudnék másik példát is, 10 évesen meghalt, örökmozgó, DP-s nek minősített kutyámról, aki szívelégtelenség vitte el!( Ő tartotta mozgásban a többi kutyust is, soha semmi baj nem volt a csípőjével!)
2011. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, megint kapkodtam, a kan a DP. miatt soha nem fedezett, de már bánom!
2011. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

[link] ezt olvasd el.

Nekem is van egy 12 éves szukám akinek E a csípője...még csak nem is sántít, igaz kapja a Luposant...soha nem volt alma pedig csodaszép kutya...

2011. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nagyon egyet értek a cikkel. Én is hasonló képpen vélekedem, de nem tudtam ilyen tudományosan előadni. Én csak a saját tapasztalataim tudom leírni.Teljesen hasonlóak. Csak azért szűretem kutyáim, mert "divat"! Butaságból,a vevők részéről mindig a szűrés az első kérdés. Ne keljen magyarázkodnom, megszűretem kutyáim. De a szív, máj, vese,rák, amire nem szűrnek, halálos!Ezt én valamennyire tudom kontrollálni, mert már az 5. generáció nőt fel, az udvaromban, mivel nem adok el minden kutyám, mert a gazdáktól nem mindig megfelelő az információ. Természetes módon etetek,/Nyers hús, rizs,tojás,Tejtermék, (savanyú tej, savó,)kenyér,csicsóka, vitaminok./ Rengeteget úsznak,szabadon ,hatalmas területen mozoghatnak ,szinte soha nincsenek bezárva!... /Szeretek olyan kutyásokkal véleményt cserélni, aki nem keveri össze az embert a kutyával,és tisztába van azzal is, hogy a kutya szervezete más, nem olyan mint az emberé, tehát azt probálja adni kutyájának, amit egy kutya kíván!/
2011. jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kár,hogy nem bernid van!..../Sajnos, kicsit,-(nagyon)-fanatikus vagyok a berni imádatommal!Nem látok ki belőle!/
2011. jún. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, véletlenül nem te vagy a bilber kennel gazdija?
2011. jún. 28. 09:19
 18/18 A kérdező kommentje:

Basszus, most nézem,mekkora hülyeséget írtam. Nincs ivartalanítva a kutyám,csak lesz. Még csak 3 hónapos :)

Egyébként teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Én is így tartom,így etetem a kutyámat :)

És berni fan vagyok,igaz,nekem csak 1 van,többre nincs se idő,se anyagi keret a házi állatkert többi tagja mellett.

2011. jún. 28. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!