Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2in1! Mekkora és milyen...

2in1! Mekkora és milyen kennel ideális egy kan bordeaux-i dog számára, illetve valóban nem lehet egy alomból egy kant és egy szukát párosítani?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehetni lehet de ez kb olyan mintha neked és a testvérednek lenne gyereketek. Megszületni megfog de kitudja milyen genetikai rendellenességei lesznek... kutyák esetén: nyitott szájpadlás, különböző feltorlódott genetikai betegségek, végbélnyílás nem fejlődik ki stb
2011. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a kennel-tartás nem ideális tartási mód semmilyen kutyának sem hacsak nem sétálsz vele naponta 5X

az egyértelmű szaporítást pedig már a törvény is bünteti-a testvérpárosítás már bizonyíthatóan ez a kategóia...

2011. jún. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kennelben tartani 2 ekkora kutyát majd pároztatni a testvéreket?? hogy merülhet fel valakiben ekkora bődületes állatkínzés és baromság? ha valaki nem tud helyet biztosítani a kutyának akkor minek? majd onnan őrizze a házat?

egy tenyésztő mindent elkövet h messzzemenően közelében se legyen a fedeztetéskor a 2 kutya egymás családjának. van h külföldről hoznak kanokat, v fordítva. ha az jó lenne ott is összerekhatnák a meglévő egész almukat hadd szóljon!

anyám borogass....

2011. jún. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem a kennelben egy kutyát szeretne tartani. Nekem is kennelesek a kutyáim, napközben pihennek, délután szoktam sétáltatni őket. Ha hely van, akkor napközben is kiengedheted őket a ketrecből. legyen benne egy ház, és én az olyat ajánlom aminek legalább 3 oldala zárt, mert akkor nem fúj át a szél rajta. fedett legyen. a testvérpárositás nem megengedett, mert genetikai hibásak lesznek a kölykök.,
2011. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

igen utána már én is ugy irtam h egy kutya. de akkor sem gondlom h ez igy ideális lenne.

miért kéne kennelbe zárni a kutyát? eldöntöm h vagy virágok vagy kutya kell, mert van aki a gyep miatt dugja kennelbe. ezzel nem azt mondom h te azért.mindig nagytestű kutyáink voltak,általában kettő és fel sem merült beünneünk h bedugjuk őket egy ketrecbe... udvarban voltak, bejárással a házba, napközben , meg este ha kellett házat őriztek, nem egy kis börtönben kuksoltak. kiittük őket a zagyvaparta futni akkor futottak meg játszottak.

ne haragudjatok, de egyáltalán semmilyen indok nem elfogadható a kennelre számomra.

2011. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen 1 kutyát szeretnénk kennelben tartani, azt is csak azért, mert sajnos nincs még nagykapu és nem szeretnénk ha kiszökne. Persze nem egész nap ott lenne, félreértés ne essék. Ki lesz engedve sűrűn amikor a gyerekkel kint vagyunk, illetve sétálni is visszük.

2011. jún. 29. 11:48
 7/11 anonim ***** válasza:

ne csak akkor engedd ki ha a gyerekkel kint vagytok, nem hiszem h ősszel meg télen meg esőben kint lesztek 4-5 órát vele.

hadd legyen kint.

a kapu dolgot megértem, bár nem tudom miért nem lehet azután kutyát vállalni ha ideálisak a körülmények, nem a kutyát szivatni.

és akkor be lesz zárva 20 órát 4 órában (amit kétlek h rossz időben kint lesztek) meg esetleg lehetne veletek.

azért ezt gondlod már végig. azt megértem ha lakésba nem akarod, dehogy csak dísznek venni, meg gyerekenk pajtásnak az már nem fair a kutyával. házőrzésre rohatdul nem lesz jó a kennelben. sztem menj be egy noé állalttthonba, vagy egy sintértelepre és nézd meg menynire érzik jól magukat bezárva napi 20 órában (mert ott szombat vnap van önkéntes nap és el lehet őket vinni sétálni, de csak ennyi.). és azok még egyedül sincsenek.

és szocializálni mikor fogod? mikor tud majd más kutyákkal játszani? szted menynire lesz agressziv ha semmi energiáját nem tudja levezetni? ennek a kutyának baromi nagy mozgásigénye van, nem lesz el heti pár sétával.

2011. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ezeket írják róluk:


"Kifutóban tartásra alkalmatlan."

"Mozgásigénye átlagos, napi néhány sétáltatással beéri."


de naponta, nem hetente. sokat futtatni sem lehet, mert nem tud anynira lihegni mint a többi kutya

2011. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk!

Nem engedélyt kértem kennelben tartásra, hanem az ideális méretet, ami egy ekkora kutyának megfelelő lenne.

Természetes, hogy ősszel és télen is kint lesz a kutya nem csak nyáron. Nem állatkínzók vagyunk. Nem ez lesz az első bordeaux-i dogunk, de ami volt őt lehetett udvaron tartani, mert ott végig volt kerítés és hatalmas volt az udvar. Utóbbi itt is nagy, viszont a kapu nem készül el, de ez sem lényeges, mert a kérdés nem a kapura irányult.

2011. jún. 29. 13:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Semekkora. állatkínzás.A fajtajellemzőbe be van írva,hogy alkalmatlan rá.
2011. jún. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!