Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csinalja ezt a kutyam?

Miert csinalja ezt a kutyam?

Figyelt kérdés

Van egy 1 eves kan labradorom es mindig ramugrik,es megharap meg megkarmol.Nem tudom mit csinaljak vele,apukamra nem ugrik ra csak ritkan de akkor is ,ha raszol abbahagyja.Anyukamtol pedig fel ezert ra nem mer ugrani.De en hiaba szolok ra ,hiaba utok az orrara,nem hagyja abba,sot meg jobban ugral es felmergeli magat.Amikor kicsi volt is mindig harapott jatekobol,de akkor meg nem volt olyan eros es eles a foga,de most mar az.Mit csinaljak vele?Mar tiszta lila a kezem a harapasatol es egy csomo karcolas van rajtam.Segitsetek!

11/L


2011. jún. 26. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fel ugrik rád, akkor ne ugorj el előle, hanem indulj el a kutya irányába, közben mond, hogy "NEM!". Legyél határozott! Nem kell megütni, de ne kezd el harcolni vele, mert akkor azt hiszi, hogy csak játszani akarsz vele.
2011. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de mondom neki hogy NEM,es nem is menekulok elole meg nem is harcolok vele,csak amikor mar idegesit,de nem hagyja abba,sot ha raszolok meg jobban csinalja
2011. jún. 26. 20:45
 3/6 nyan nyan válasza:
11 éves vagy? Lehet azt hiszi,hogy te még "kicsi" vagy(a szüleidhez képest) és így jó játszótárs is,vagy nem szólsz rá elég erőteljesen és így megengedi magának,de a helyedben Én nem engedtem volna meg a kutyámnak kicsi korában sem. Nekem amerikai staffordshire terrierem van,néha bedurvul,de olyankor használom a "módszereimet",mondjuk 1 éves lesz jövőhónapban így még kölyök,tehát elnézőbb vagyok vele. De a te esetedben tenni kéne valamit,szüleidnek ugye szóltál már erről?
2011. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van!

Próbálj rá eréjesen szólni, hátha használ és ne ilyen kis elnézést " nyápic, nyávogós " hangon ...meg ne sikítva..

2011. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 D.O.81 ***** válasza:

Győzd meg a kutyádat arról, hogy amit csinál az nem csak számodra, de számára is kellemetlen dolog.


Sok sikert!

2011. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sikitani soha nem szoktam (nem is nagyon tudok)mindig raszolok mikor ugral de hiaba.csak akkor hagyja abba ha apukam szol ra vagy anyukam
2011. jún. 27. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!