Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kiskutyának csak az...

Ha a kiskutyának csak az egyik felmenője törzskönyves, a másik "csak" fajtatiszta, adhatnak-e a kicsinek törzskönyvet? Vagy csak akkor, ha mind a 2 szülő törzskönyves?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 21:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%
Törzskönyvet csak a tenyésztők tudnak kiállítani.Enélkül a kutya csak fajtajellegű lehet.
2011. jún. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

tegnap 22:43

Most nem arról van szó. hogy a kiállításon mit ellenőriznek, mit nem.

Viszont a kivasalt Bodrika chipje nem fog átkerülni a befogadottba.

Persze, lehet ragozni a kibúvókat, de nincs értelme.

Az ember már csak ilyen....Keresi és hamar megtalálja a kiskapukat.

2011. jún. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na igen, ha van papírod róla, hogy magyar vagy akkor valóban, ha nincs........
2011. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

szia!


B törzskönyvet kaphat, de az nem tudom, mire elég.


Különben a törzskönyv sem minden. Nekem volt már törzskönyves beagle kutyám, öröklött fülérzékenységgel, ideggyengeséggel stb. A legbetegesebb kutyám volt eddig.

2011. jún. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

én még nem láttam olyan kiállítást,ahol ellenőriznék a chipet.

Viszont olyan szaporítót ismerek személyesen,aki ilyen esetben azt hazudta,hogy kiesett a kutyából a chip,szépen újrachipezték és a papírokat átírták.

2011. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kaphat B törzskönyvet mert az már nincs. A magyar fajtáknak volt de az ő törzskönyveiket is zárták már. A törzskönyv az egy darab papír amit nem kell túlértékelni, hiába volt a kutyád törzskönyves ha nem olyan minőségű kutyák álltak mögötte genetikában, illetve nem gondos tenyésztő tenyésztette. A törzskönyves kutyában nem a törzskönyv az érték hanem a szűrővizsgálatok és a tenyésztői garancia.

Nekünk van itthon chip leolvasónk és minden kiskutyának akit eladunk helyben a gazdi előtt ellenőrizzük a chippjét és kérjük meg őt, hogy vesse össze a törzskönyvön lévővel, ennél többet nem tudok tenni. Ha valaki szeretné a szülők chippjeit is nyugodtan megnézheti vagy a tetoválását vagy amit csak akar, a szűrésekről minden kölyök mellé fénymásolatot adok a kiskutya saját szűréseit eredetiben adom oda, a szerződésről 3 példány készül két tanúval stb... Nem tudom a leírt esetek mennyire általánosak (mármint, hogy kicserélik a kutyát és hasonló) én a saját tenyésztői köreimben ilyet még nem hallottam soha...

2011. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nevetni fogsz,ismerek aranykoszorús mestertenyésztőt is,aki halott kutya papírjaival állít ki egy talált másikat.
2011. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk már olyan kiállításon ahol ellenőrizték a chipet, külföldön és Magyarországon is. Amúgy meg nem az a lényeg, hogy ki mivel trükközik, mert sumákolások az élet minden területén vannak, mégis ragaszkodunk a papírokhoz. Ha viszont nincs papír, jelen esetben törzskönyv, akkor símán mondhatom, hogy bárki bármit is állít, nem hiszem el, hogy az a kutya fajtatiszta. Nem azért, mert rossz szándékú az illető, és át akar verni, hanem azért, mert ő se tudhatja biztosra, csak elhiszi valaki másnak. De enniy erővel adjon nekem valaki kölcsön százezer forintot, higgye el, vissza fogom adni (papírt nem írunk róla)! Elég érdekes keverékek tudnak születni, némelyik megszólalásig hasonlít egy konkrét fajtára, pedig az egyik szülő totál más volt. Nem egy ilyen kutyát ismerek, csak az ő gazdáik nem is próbálták fajtatisztának beállítani, hanem megmondták, hogy keverékek.
2011. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!