Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rég kaptam egy 6 éves...

Nem rég kaptam egy 6 éves kutyát, aki állítólag kiválóan hozzá van szoktatva a pórázhoz. Csak hogy kiderült, hogy nem is! Nem akarjuk visszavinni, mert a gazdája leszúrná őt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A pórázról mindig az oltás jut az eszébe és állandóan lefekszik, nyüszít és remeg. A kertünk meg nem túl nagy. Én meg annyira szeretném őt kivinni az utcára, csak nem tudom, hogy hogyan, ha így fél a póráztól. Kutyaiskolára meg nincs pénzünk. Kérlek segítsetek!
2011. jún. 28. 14:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem akarom eladni őt. Ő az egyetlen emlékem az anyukámról!
2011. jún. 28. 14:35
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Mért ő az emléked az anyukádról? Ezt nem értem.:O
2011. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem is kell szerencsétlent eladni csak meg kell tanítani és hozzá kell szoktatni a pórházhoz!
2011. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
az enyém 3hónapos és már szokja a pórázt.. eleinte lefeküdt nem jött meg remegett.akkor fölvettem egy kicsit és megint mentünk.. lassan kezd..először csak a sarokig vidd utána mindig mindig egy kicsivel messzebbre. esetleg jutalom falattal csalogasd vagy valami:)
2011. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

adagolj neki valami finomat miközben közelebb-és közelebb viszed hozzá a pórázt.(kolbász,vírsli,jutalomfalat,töpörtyű)

gyorsan megszokja ha okos h póráz van valami finomat jelent. :)))


sok sikert

2011. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Amikor kint van a kertben, időnként tedd rá a pórázt de a végét ne fogd meg, húzza maga után. Pár alkalom után fogd meg a végét de ne feszüljön a pózáz, ne érezze, hogy te viszed valahova. SZintén pár alkalom után fokozatosan feszíts a pórázon. Talán így kevésbé viseli meg.
2011. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz a dolgon. A kutya 6 éves, még nem bízik benned és egyedül a régmúlt rossz tapasztalatai jutnak eszébe a dologról. Türelem kell hozzá és szeretet. Foglalkozz sokat vele, és apránként szoktasd hozzá a pórázhoz, jutalommal, motivációval, sok simogatással. Azért viszonylag ritka, hogy egy kutya nyüszítsen és remegjen az orvos gondolatára is, úgyhogy biztosan nagyon megszenvedett a múltban az orvossal, illetve nem lehet, hogy korábban büntetésre használták a pórázt, talán még kikötve meg is verték? Ha a gazdája leszúrná, akkor ezt is el tudom képzelni.. Meg fogja hálálni a kutyus a belé vetett bizalmadat. Nem nagyon létezik olyan lelki baj, amiből szeretettel ne lehetne kigyógyítani az ebet. Sok sikert hozza!
2011. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az elején csak úgy simán legyen nálad a póráz, amikor játszotok. Aztán tedd le a földre, és játszatok mellette. Aztán ha játszotok, akkor érintsd hozzá, vagy fogd a kezedbe, és úgy simogasd közben.

Amikor már nem zavarja, akkor csatold a nyakörvére, és úgy legyen rajta, de még ne akard vezetni. És közben érjék őt pozitív hatások, játszatok, egyetek valami finomat:)

Előbb-utóbb nem fog bestresszelni a póráztól, akkor óvatosan elkezdheted őt vezetni. És lehetőleg ne az állatorvoshoz vidd az első séta alkalmával:)

2011. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

14.52-es válasza elég jó.

Megpróbálhatod még, ha nem szökdösős hogy az utcán/kapuban adod rá a pórázt (de tényleg csak akkor ha nem áll fenn a veszélye hogy elfut (ha látja hogy szabad a kijárat)

vagy ne add rá a pórázt először hanem csak a nyakörvet és hadd rohangáljon abban.

vagy esetleg tereld el a figyelmét közben...játék, simogatás...beszélj hozzá kedvesen...

2011. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak tedd rá a pórázt és hagyd békén. Eleinte félni fog, aztán fokozatosan megszokja. Addig csak távolról figyeld, nehogy beakadjon. Hagyd, hogy egyedül sétáljon a kertben, a pórázt húzza maga után. Ha már így nem fél, akkor a fogd meg a póráz végét. Eleinte csak menj utána, ne akard megszabni, hogy merre menjen. Fokozatosan kezdd el irányítani. Ha szépen követ, akkor menjetek ki az utcára úgy, hogy jutalomfalattal vagy játékkal (amelyiket jobban szereti9 vond magadra a figyelmét.
2011. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!