Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyük dokihoz a beagle...

Vigyük dokihoz a beagle kiskutyánkat, ha megy a hasa?

Figyelt kérdés

Egy 6 hetes kis beagle kölyök kutya tulajdonosai lettünk a napokban a párommal. Sokat tanácskoztunk, hogy milyen táppal etessük. Végül egy ismerősünk ajánlotta a Primi Days Crancy kutyatápot. Most azt eszi(beáztatva), de megy a pocakja.

Az első oltásán már túl van.

Kérdés igazából az lenne, hogy a táp nem jó neki, vagy más oka lehet? Egyáltalán jó ez a táp? Vigyük el dokihoz, vagy következő oltásnál kérdezzünk rá?

(nem vagyunk túl tapasztaltak kiskutya téren:S)

Közrejátszhat az is, hogy ahonnan elhoztuk, más táppal etette?

Előre is köszi a tanácsokat!


2009. márc. 27. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen az lehet a baj hogy más tápot kapott ott. A tápváltást kölyök korban 8-10 nap alatt szoktuk megoldani fokozatos keveréssel.


A hasmenéssel ha több napig tart és esetleg látható súlyvesztést okoz mindenképpen érdemes elmenni az orvoshoz.


Esetleg lehetne adni neki valamiféle probiotikumot mondjuk a Laktiferm pet kifejezetten kölyköknek is ajánlott tápváltás esetén is.


de ezt is mindenképpen meg kell beszélni az orvossal!

2009. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Meg kelle kérdezni a tenyésztőt, hogy milyen kaját evett a kutyus mielőtt elhoztátok, és eleinte célszerű azt adni neki és fokozatosan átállni arra, amit ti szeretnétek adni. A környezetváltozástól is mehet a kutyus hasa. Mi is nemrég hozuk el a kutyusunkat a tenyésztőtől, mondta, hogy ha esetleg hasmenés lenne, akkor adjuk neki főtt rizst, vagy korpát. (Szerencsére nálunk nem volt ilyen probléma.) Szerintem azt meg lehet próbálni, de ha az elhozataltól számítva néhány napon belül nem múlik el a hasmenés, én mindenképpen hívnék hozzá orvost. (Esetleg telefonon már most is megkérdezheted.)


Jobbulást a kutyunak, nektek meg sok örömöt hozzá! :-)))

2009. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Terveztem én is a tápkutyulást, átszokás miatt, csak nem kaptunk olyat, amit előtte adtak neki. Sztem doki lesz belőle, biztos, ami biztos! :)

Megírom majd mit mondott, még ma elvisszük!

2009. márc. 27. 14:31
 4/12 anonim ***** válasza:

na mit mondott a z orvos?

azért jobb hoyg elvitted,ebben akorban még annyi mindne lehet az oka.

2009. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

Szerintem azt a Crancy-t ne erőltesd! Nekem majdnem kivégezte a 3 hónapos németjuhászaimat!Amikor elkezdték M.o.-on forgalmazni az elsők között voltam aki etetett vele, de az tuti , hogy ha száraztápot sosem esznek a kutyáim de ilyen ócskaságot nem adok nekik többet(egyék csak meg a kedves forgalmazók)!

Ment a hasuk a kölyköknek, a fejlődésük megállt, a szőrük elfénytelenedett, nem voltak elég elevenek! Pl. az Acana egy nagyon jó táp. Vagy a Trainer! Próbáld ki valamelyiket szerintem(árban nem hiszem, hogy túl sok különbség lenne)!

Hosszú, boldog, egészséges életet a picinek!

2009. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ilyesmi reagálásra vártam, nem volt jó előérzetem ezzel a táppal kapcsolatban, pedig állítólag jó minőség, az összetevői se tűntek rossznak, persze amennyire értek hozzá. Most mennénk dokihoz de nem tom, kora délután kapott rizset (Dexter :) ), egyből jobban nézett, de lehet csak az evésnek örült:). Nem igazán tudom mit adjak neki vacsira.

De most megyünk dokihoz, hátha mond valami használhatót.

2009. márc. 27. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Bár én nem próbáltam a tápot, de eleve gyanakvással nézek minden olyan tápra, aminek csak a beltartalmát írják ki, az összetételét nem. Márpedig ez is ilyen, sehol nem találtam meg a neten, hogy miből rakják össze. Ugyanis egy jogszabály alapján a tápon az összetevők listáját azok mennyiségi sorrendjében kell feltüntetni. Vagyis, ami legelöl van, abból van a tápban a legtöbb, ami a legvégén, abból a legkevesebb. Olyan tápot, ami nem hús alapú én soha nem veszek meg. Amit előttem ajánlottak, az Acana tényleg szuper táp és mindamellett az egyik legjobb árú is a prémium termékek közt. Itt találsz róla bővebb infót:


[link]

2009. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egész nap a netet bújtam, olvasgattam e-téren,tápok, javaslatok, fórum... Láttam sok helyen ajánlás ként ezt a tápot, az éra nem is érdekel igazán, főleg hogy ha Dexter-nek csak jobb lesz. Csak ha most megint tápot cserélek... bár lehet még az is jobb lenne. Vélemény?

Mit kapjon enni?

2009. márc. 27. 17:09
 9/12 A kérdező kommentje:
*éra=ára
2009. márc. 27. 17:11
 10/12 A kérdező kommentje:

Elmentünk dokihoz. Kapott szurit, tablettát meg pasztát. Azt mondta semmi gond nincs, még pár nap és semmi baja. Kikértük a véleményét a tápról. Végül vettünk Eukanuba-t. Doki szerint nagyon jó, ő is ezt adja a kutyájának és több helyen olvastam hogy mások szerint is az.

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

2009. márc. 27. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!