Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csinálják a fejlett...

Hogy csinálják a fejlett nyugati országokban, hogy nincs ennyi gazdátlan kutya, altatás, agyonverés, túlszaporulat?

Figyelt kérdés

Intelligencia? Mentalitás? Törvénykezés? Belátás? Szankcionálás?

Tényleg érdekelne, hogy mit csinálunk rosszul, hogy ilyen elkeserítő a helyzet az országban...

Mivel tudják ezt elérni? Ha valakinek van tapasztalata, légyszi írja le. Köszi


2011. júl. 1. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan akarnak kutyát tartani, lehetőleg fajtatisztát, és lehetőleg minél olcsóbban megvenni.

És sokan akarnak szaporításból megélni, mert az egyszerű és kényelmes. A kutya mindenféle előzetes vizsgálat, és kontroll nélkül megellik 2-3-4 kölyköt, jó esetben kapnak egy oltást, és 6 hetesen már adják is el őket.


„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.”

Mahatma Gandhi


Ennyi:(

2011. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Intelligencia.
2011. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy itthon miért, én is állatvédőként maszekolok...

Az érdekelne, hogy külföldön ezt hogy tudják megakadályozni? Vannak törvények, amiket be tudnak tartatni? Vagy olyan az emberek felfogása és intelligenciája, hogy be tud látni dolgokat?

Annyira msáhogy működünk, talán átvehetnénk valamit a külföldi tapasztalatokból, bár tudom, hogy az embereken múlik a nagy része, azok meg nálunk...

2011. júl. 1. 12:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a törvénykezés is sokkal szigorúbb,nem csak papíron büntetik az állatkínzást,és szerintem azért emiatt az évek alatt a felfogás is nagyban változott. Másrészt szerintem benne van az is,hogy sokkal inkább aránylik a fizetéshez mind a kutyák ára ( gondolok itt arra,hogy egy átlagembernek is megfizethető a törzskönyves kutya,míg magyarországon csak többéves spórolásból,amit tapasztalatból tudom,hogy nagyon nehéz kivárni :) ),másrészt az ellátási díjak ( ivartalanítás magyarországon szintén horribilis, stb ). Nyugaton bevett szokás,hogy a menhelyi kutyákat viszik ki különböző képzésekre ( vakvezető,mentőkutya,stb ), ezzel is jelentősen csökkentve az ott lévő állatok számát,míg magyarországon inkább külön gyártják ezeket a kutyákat.

Plussz hozzájön szerintem az,hogy mindenre sokkal több pénz jut.

2011. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Piszok egyszerű: tőlünk nyugatabbra tök természetes, hogy a hobbi kutyákat ivartalanítják, gyakran még az ivarérés előtt. Így tehát megközelítőleg sincs ekkora kutya dömping, mint nálunk...
2011. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, van igazság az ivartalanításban, de miért tudják ők ezt megtenni? Mitől más a felfogásuk? Támogatott az ivartalanítás? Társadalmilag elfogadottabb?

Tudom, költői kérdések, de nem fér az agyamba, hogy azok miért tudják felméreni a szaporítás, oda nem figyelés miatt bekövetkezett almok súlyát? Ők miért nem akarnak kiskutyákat, csak mert olyan cukik? Ennyit tenne a "civilizáció"?

2011. júl. 1. 14:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Tessék, íme egy 5 perccel ezelőtti kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1947452-a-tac..


Igazad van, egyelőre csak a nyugati országok vannak ezen a szellemi fejlettségi szinten...elkeserítő, hogy milyen emberek élnek:(

2011. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nnnna, pont ezekről beszélek... :(

És mindezt lekiismretefurdalás, ismeretek és józan paraszti és nélkül.

Nálam ez verte ki a biztosítélot:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1945951-lehet..


Máshol ez nem fordul meg az emberek fejében. Iskolában vannak ilyen ismeretterjesztések, vagy a szülőktől, társadalomtól látják?

Nem igaz, hogy nem lehetne nálunk is széles körben terjeszteni ezeket...

2011. júl. 1. 14:45
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Abban nem értek egyet, hogy nincs altatás. A menhelyeken bizony altatnak, kíméletlenül.
2011. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A menhelyeken nem altatnak, azért menhelyek. A sintértelepen altatnak.
2011. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!