Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van véresre vakarva a...

Mitől van véresre vakarva a kutya nyaka?

Figyelt kérdés
észre vettem,hogy a kutya nyakán egy nagy seb van ami multkor egy gumó volt.azt hittük hogy össze ragadt valamitől a szőr a nyakán de most sebes.anyukám szerint kullancs.lehetséges hogy kullancs vagy daganat?nem tudnátok segíteni hogy mi lehet az,vagy hogy elmúlik-e neki mert nagyon féltem! (a válaszokat előre is köszönöm)
2011. júl. 2. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
vidd orvoshoz és rá kéne áldozni havi pár ezret a kullancsriasztóra és egyéb élősködő elleni szerekre
2011. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem vidd el orvoshoz...mi így látatlanban nem tudunk semmi,meg amúgy sincs orvosi diplománl
2011. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ORVOSROL hallottál már?
2011. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: igen hallottam ORVOSROL és nem ilyen választ szerettem volna. ha nem tudod mi lehet a baj akkor nem kell írni. erre most nagyon nincs szükség!
2011. júl. 2. 11:14
 5/6 Lila Moszat ***** válasza:

1. mindenképp vidd orvoshoz


2. ha van rajta kullancs,bolha elleni csepp vagy nyakörv, lehet hogy allergiás az összetevőkre, ez sűrűn előfordul érzékeny kutyák esetében


3. amennyiben kullancs csípés, ellenőrizd le a sebet, nincs e benne élősködő, fertőtlenítsd betadine-nal le, ( azonnal vidd orvoshoz, főleg ha a kutya ínye fehér, lázas, és kába, mert akkor kullancsok által terjesztett fertőzést kapott el.)


4. A magyarországi kullancs állomány 90% !!! -a fertőzött!

Ez azt jelenti, ha egy fertőzött kullancs csípi meg a kutyát, jó esetben 1-2 napon belül még tud segíteni az állatorvos, később már nem sajnos.


Nagyon figyeljetek rá oda!

2011. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs ott a kullancs már, akkor jobb lenne azon a részen lenyírni a szőrt. ( a doki is le nyírná ) Még pedig nagyon nagyon picire. Ha állja akkor le is lehetne borotválni. Ekkor le tudjátok fertőtleníteni mondjuk betadinnal, és jobban meg tudjátok nézni a sebet.

Elő fordulhat hogy esetleg játék közben megsebezte véletlenül egy másik kutya, és a gennyes lett. De elő fordulhat az is, hogy bele szakadt egy kullancs feje. Így látatlanbva a doki se tud mit mondani, de érdemes lefertőtleníteni.

2011. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!