Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet ivartalanítani...

Mikortól lehet ivartalanítani egy szuka kutyust?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
azt mondják h fél év 1 év de vannak akik megvárják az első tüzelést vannak akik nem szerintem az a legjobb ha elmész az állatdokihoz aki megfogja csinálni és tőle kérdezd h ő mit tart jónak mert megoszlanak a vélemények!
2011. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6-8 hónapos koráig legalább várni kell! Amúgy igaza van az elsőnek, egy állatorvost kérdezz meg, nem kerül semmibe sem.
2011. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előzőnek van igaza. 6-8 hónapig várni kell. Nekünk is ivartalanítva lett a lány.
2011. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem KELL addig várni, akár előtte is lehet, nem lesz tőle semmi baja. Az enyém 6 hónaposan volt, szerintem az az ideális kb. Mindenképp első tüzelés előtt ajánlanám.
2011. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a mai napig nem tudtam eldönteni, hogy a későbbiekre nézve mi a jobb. Megvárni az első tüzelést, vagy még az előtt megműttetni...ha ivarérés előtt van megműtve, akkor a hormontermelés nem indul el a szervezetében, tehát az ivarszervi megbetegedések esélye szinte teljesen lecsökken.

De ha már túl van egy tüzelésen, akkor egyértelműen kialakul az ivarossága, és más kutyák tudják őt "értelmezni"

Nem tudom érted e, de nem tudom jobban megfogalmazni:)

2011. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 compactegon ***** válasza:
a 2. tüzelést illene megvárni úgy tudom, mivel a hormonháztartása és személyisége 1,5 - 2 éves korára alakul ki.
2011. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. tüzelést? Aki nem ért hozzá az minek válaszol?

Nem kell semmiféle tüzelést se megvárni. Én az első tüzelése előtt ivartalanítottam, mégis tudják a kutyák, hogy lány kutya, sőt sok kan "szerelmes belé" és próbálta "elcsábítani"

2011. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és, ha az 1. tüzelés előtt lesz kiivartalanítva, akkor a kutyák nem tudják eldönteni hogy fiú vagy lány. ??? vagy azt már pár napos kora után érzik. ??? és köszi a válaszokat. csak tudjátok, azért lenne jobb fél éves kora körül, mert nem mind1, hogy egy 20 kilós, vagy egy 60 kilós kutya ivartalanítását fizetnéd, több 10ezerrel több.
2011. júl. 4. 10:31
 9/9 compactegon ***** válasza:

miért te etológus vagy és jobban tudod? akkor elfogadom a válaszod. nem azt mondtam, hogy nem fogják tudni hogy szuka. a hormonháztartása és a személyisége miatt szokták javallani (nálam hozzáértőbbek).

minek válaszol az, aki nem tud olvasni?

2011. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!