Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kutyám?

Miért nem eszik a kutyám?

Figyelt kérdés

8 éves tacskó kutyusom 2-3 napja épp, hogy csak eszik. Egyébként is nagyon válogatós és leginkább csak este szokott enni. Napközben ritkán kevés száraz kutyatápot és hús, gabona, ásványi anyag tartalmú "jutalomfalatot" kap. Most azonban csak a jutalomfalatot hajlandó elfogadni, este nagy nehézségek árán sikerül beletuszkolni egy-két falat ennivalót. Próbáltam neki főtt rizst adni, kevés sikerrel. Ha meglátja az ennivalót, megnézi, nyalogatja a száját, de odébb áll.


A kedve jó, futkos, labdázik, szerencsére iszik is, bár nem viszi túlzásba. Lehet, hogy rosszul látom, de mintha többet nyalogatná a száját, mint egyébként. Nem túl rég labdázás közben nagyon beverte az orrát vagy a száját egy vasoszlopba, akkor rövid ideig vérzett is, de nem sikerült megtudnom, hol. Most végigtapogattam az ínyét, elöl a fogait, az orrát, nem mutatta, hogy fájna neki. A hasa nem kemény, nyomásra nem érzékeny.


2011. júl. 3. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is tacskóm volt, mi nem is próbáltuk napközben etetni és nem is követelte. Mindig csak vacsit kapott, de azért már "sorbaállt".

A tesóméknak német juhászuk van, az is csak este eszik.

2011. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat nyalogatja a száját, az azt jelzi, hogy valami ott kellemetlen neki. Érdemes lenne elvinni orvoshoz, lehet, hogy valamelyik foga be van gyulladva, ezt te nem feltétlenül veszed észre. Lehet, hogy valamivel felsértette az ínyét, lehet torokgyulladása, stb. Ez mind-mind fájhat annyira, hogy ne tudjon tőle enni.
2011. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!