Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, akik csak 12...

Tenyésztők, akik csak 12 hetes korban adják oda a kiskutyákat?

Figyelt kérdés

Miért van ez? Ha jól tudom a kiskutya személyiségének a fejlődésében a 8-12 hetes időszak a legintenzívebb. Tehát 8 hetes kortól már nem a gazdijánál van a helye? Arról nem is beszélve, hogy a kölyökkor nagyon hamar elszáll, ha csak 12 hetes kortól lehet elvinni a kutyust, a gazdi veszít 4 különleges hetet..


Szeretném tudni, mik az érveik azoknak a tenyésztőknek, akik nem adják oda hamarabb.

(8 hetes kor elött én se vinnék el kutyust,addig legyen a mamájával, testvéreivel, de onnantól szerintem már lehet.)


2011. júl. 4. 08:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Teljesen osztom a nézetedet. De némely kiskutya labilis idegrendszerrel igen nehezen fog 3 hónapos kora után hozzászokni a mindennapi élet dolgaihoz. Azt viszont a tenyésztőnek kell megtenni, hogy ha otthon is, de a kicsik már ismerkedjenek idegenekkel,a szűk külvilággal stb , és ne csak a kennel, vagy a lakás belsejét ismerjék.

Vagyis , a tenyésztőnek kell elkezdeni a szocializációt a legfogékonyabb korban, ha még nála él a kölyök.

Csak, sajnos nagyon is sok helyen ez elmarad.

2011. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát én nem akarom megsérteni a tenyésztőket akik ide írnak, de én pl versenycélokra akarok kutyát, de ha nem is versenyzek vele, határozott elképzeléseim vannak vele és nagyon nem örülnék, ha valaki elkezdené konkrét dolgokra nevelni, mert mi van ha én máshogy akarom?
2011. júl. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
Az alomban nem "konkrét dolgokra nevelik", hanem megismertetik a szűkebb, őket körülvevő világgal. Ha te verseny kutyát akarsz, nagyon nem mindegy pl, a tenyésztőnél miként nőtt az alom. Kennelben bezárva , mamával, mama nélkül, vagy szorosan a családdal találkozva, megismerve gyereket, udvart, embereket, akik oda jöttek, stb.
2011. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én is erról beszélek. Nagyon jó hogy szocializálják, cd-n játszanak neki ijesztő hangokat, játszik kutyákkal meg stb. De itt is írta valaki hogy megtanítja, üljön le a kaja előtt meg ilyenek. Ez már elég konkrét dolog. És ez a része nem tetszik.
2011. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
Akkor onnan nem kell kutyát venned. Ennyi. Viszont sok hobbi kutyatartónak segítség az ilyesmi. Hiszen ezen az oldalon is olyan sok a teljesen tudatlan ember nevelésben, ez látszik a kérdésekben .
2011. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nos ez nem hinném, hogy indok mert a kiskutyákat normális esetben a születés előtt lefoglalják és amikor megszületik már tudják melyik kutyának a gazdája mit akar majd.
2011. júl. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

miért? jobb ha ugrál rád miközben etetni akarod? Egy 8 hetes kiskutya simán felugrik a csípőmig ha kaját lát. Ha nem tanítom meg nekik már 7-8 hetesen, hogy leüljenek akkor simán kiöntik minden alkalommal a kezemből a tápot.

Mi is játszunk nekik zajos CD-t, rengeteg kölyök tesztet csinálunk, babyként a carmen tesztet használjuk, hogy minél stabilabbak legyenek. A cél az, hogy családi kutyának neveljük őket és meglegyen nekik minden szükséges kompetenciájuk, hogy problémamentes kutyává váljanak ezt pedig olyan 12 hetes korukra érik el....innentől kezdve már arra nevelik őket amire csak akarják, nem megfelelő nevelés mellett 2 hét alatt el is felejtik az első hetek kemény munkáját....

2011. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nos annyira nem érdekel hogy oldják meg amíg náluk van, de én akkor sem akarom, hogy ilyeneket tanítsanak neki mások rajtam kívül, mert nekem határozott elképzelésem van és tapasztaltam már, hogy milyen amikor nem az első perctől úgy nevelem a kutyám hogy passzoljon a céljaimhoz - szenvedés.
2011. júl. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bár gondolom te nem munkakutyákat tenyésztesz, az tényleg más. Mert azért aki olyat tenyészt az remélem gondol ilyenekre.
2011. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!