Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk addig a kutyánk...

Mit csináljunk addig a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves jugoszláv farkasölőnk. Kicsi kora óta van egy dudor a bal hátsó lábánál. Mintha csont lenne olyan kemény. (méhdaganata volt/van legnagyobb valószínűséggel ) Tavalyelőtt nagyon beteg volt, az isteni csoda mentette meg. Két hétig tolta az állatorvos az elaltatását, hátha jobban lesz, addig egyfoyltában injekciózta egyebek. Amikor azt mondta, hogy jó, akkor holnap mostmár muszáj lesz, felkelt és szép lassan felépült. Tavaly semmi baja nem volt, de most megint elkezdte nyaldosni azt a dudort és körben kiharapta a szőrt. Az állatorvos két hétig szabadságon van, így nem tudjuk kihívni (ne mondjátok kérlek, hogy másikat hívjunk akkor, mert édesapám csak benne bízik meg, nem ok nélkül) Most lefújtuk valamiylen sprayvel, hogy ne harapja tovább. Mit tudnánk érte tenni ebben a két hétben?
2011. júl. 4. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azt tudod tenni érte, hogy kihívod az orvost.

Ha te beteg vagy és nincs 2 hétig az orvosod, akkor te sem szenvedsz otthon 2 hétig mert csak 1 orvosban bízol meg. Vagy ha meghalk az orvosod inkább meghalsz...

Ez nem csak bizalom kérdése...

2011. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szomorú.Én sem vinném másik dokihoz.

Ha lefújtátok valamivel és nem rágcsálja az jó. Valameddig lehet húzni az időt,amíg a doki vissza jön a szabiról.

Az én 3 éves kiskutyámnak a lába törött el és amputálni akarta a doki,,azt mondta 1 % ,hogy meg gyógyul,de 99% hogy nem. Na én abba az 1 % -ba kapaszkodtam.

Be kötöztem , bugyoláltam és a férjemmel felváltva figyeltük,hogy ne szedje le a rongyot ,,ne álljon rá stb.

ez tettük 6 hétig.Meg gyógyult és most 8 éves

Azt javasol ti is kössétek be és figyeljétek éjjel nappal,hogy ne szedje le. Valakinek mindig ügyeletbe kell lenni,,de ez csak néhány nap amíg a doki nem jön vissza. Utána ,már segít rajta.

Nincs erre más ötletem :( sajnos

Gyógyulást a kutyusnak!!

2011. júl. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
sajnos a környéken egyetlen egy másik orvos van, a többi úgy egy órányira. Az az egy egy barbárállat. egy gilisztát sem bíznék rá.
2011. júl. 4. 09:57
 4/13 A kérdező kommentje:
hát igen, a másik kutyánk egy palotapincsi, és úgy négy évesen kiesett az egiyk szeme a nagykutyának köszönhetően. A rossz doki azt mondta hogy lőjük agyon, akiben meg megbízunk adott kenőcsöt, meg csomószor kijött, és igaz, hogy most arra a szemére nem lát, de már 12 éves és teljesen visszament a szeme úgy egy hónap alatt és nagyon boldog.
2011. júl. 4. 09:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy ilyen idős kutyánál ilyen súlyos tünetekkel egyáltalán nem megoldás a házhoz járós doki. El kell vinni egy jól felszerelt rendelőbe, ahol tudnak biopsziát csinálni a daganatból, tudnak röntgen felvételt készíteni, vérképet nézni, stb.


A méhdaganatot is kiválóan lehet diagnosztizálni ultrahanggal, utána pedig a méhhel együtt eltávolítani.

Bármennyire is megbíztok a dokiban, nem jó doki, ha csak tippelgeti, hogy van-e méhdaganat vagy nincsen.


Az országban 25-40 km-en belül mindenhol van jól felszerelt kisállatklinika.

2011. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kórház több 100 000 Ft

Tudom,hogy anyagias vagyok,de akár mennyire is szeretjük a kutyát,nem biztos ,hogy ezt a pénzt össze lehet gyűjteni. Jaa és akkor is fizetni kell ha a kutya meg hal.

Amikor az én kutyusom volt ilyen helyzetbe én sem tudtam volna le akasztani annyi pénz,hogy a törött lábába fémet rakjanak.

Mint ahogy leírtam 1 % kevés ,de ha van esély, muszáj.

Azóta amióta az a láb törés történ a kutyusommal, gyűjtöttünk pénz,hogy ne kerüljünk patt helyzetbe, ha meg betegszik a kutya.

Sajnos nem mindenki tudja ezt a kezelést kiperkálni :(

Gondolom ők is tudják ,hogy létezik e-féle állat klinika.

Bocs ha nyer és érzéketlennek tűnök,,NEM VAGYOK AZ!

2011. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az egy döntés kérdése, hogy mit tudunk megtenni anyagilag a kutya egészségéért, és mit nem. Viszont azt gondolom, hogy szenvedni hagyni akkor sem tisztességes ha nincs pénz a megfelelő kezelésre. Akkor marad a fájdalomcsillapítás, gyulladáscsökkentés, és a tünetek csökkentése amíg lehet, mikor pedig már nem lehet, akkor belátni, hogy el kell engedni.


Természetesen egy állatklinikán is lehet előre jelezni, hogy mi az ami még belefér, és mi az, ami már nem. Ha a kezelések nem férnek bele, nélkülük viszont szenved a kutya, akkor engedni kell elmenni, és fogni a mancsát, simogatni az arcát, míg át nem ér a szivárványhídon. De hetekig nézni, hogy rosszul van és az állapota egyre romlik, az nagyon rossz választás, a legrosszabb. Annál talán még bunkósbottal agyonütni is humánusabb.

2011. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az állat orvos képes kisebb műtéteket meg csinálni,ha ahhoz nem kell protézist beépíteni,,,ha érted mire gondolok.

A rák alattomos betegség!! Általában nem fáj,pont ezért veszélyes!

Nem biztos,hogy fájdalma van.

Eszik,iszik,alszik??? Akkor nincs fájdalma. Ez mellet ha nem nyüszít,, is.

Tehát a gazdi ezt látja. Nem arról szól,hogy altassuk be,de azonnal,hátha szenved.

2011. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodtok a saját orvoshoz és csak a lábát nyalja, rágja, vegyetek gallért. Abban nem éri el a kutya a sebet. A gallérban ki tudjátok várni a saját dokit. A sebet addig kezeljétek akár Betadinnal.
2011. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

11.56 Igazad van a gallér tényleg jó ötlet!Nekem is eszembe juthatott volna.

Kicsit muris ,de hasznos!!!!

2011. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!