Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi mindent kell tudni a...

Ikszdéé31 kérdése:

Mi mindent kell tudni a bishon havaneseről?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, milyen időközönként vigyem sétálni, etetni, mivel etessem, adjak-e rá ruhácskát, cipőt, milyen oltásokat adassak be neki, milyen idős korátol vihetem ki?
2011. júl. 4. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:

napi 3x egy órás séta + min. heti 1x futás póráz nélkül

royal chanin, happy dog: ezek jó tápok

ruha fölösleges, cipő is, szerintem ez csak a divatmajmoknak kell.

oltásokat elmondja az állatorvos.

2011. júl. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mindenképp adj rá ruhácskát...

Ugyanolyan kutya mint a többi, egyrészt nem így kell leírni a nevét, másrészt az etetésen kívül (fajtára jellemző allergia esetleg) mindent ugyanúgy kellene csinálnod, mint a többi kutyánál. Minél több séta (ahányszor csak ráérsz tulajdonképpen), kötelező oltásokat adasd be neki, ha nagyon félős vagy akkor az ajánlottakat is, erről majd az orvos tájékoztat. 8 hetes kor előtt semmiképp ne válaszd el az anyjától és az alomtársaitól.

Felelős tenyésztőtől vegyél törzskönyvvel, ne az expresszről 30 ezerért.

De én még azt tanácsolnám neked, hogy egy fél évig a lehető legtöbb helyen informálódj, olvass utána a kutyatartásnak és akkor nagy baj nem lehet (ahogy olvasom nem sok előismereted van a kutyázásról)

2011. júl. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell rá ruha mivel nem egy fázós fajta,cipő meg főleg nem kell!hiszen ők is kutyák.nekem is havanesem van de soha nem adok rá ilyesmiket,nem is igényelné.télen sem kell rá semmi csak hosszabbra hagyod a szőrét és az elég is neki.jó tápot vegyél neki pl.Acana vagy Orijen tudom elsőre drágának tűnhet de nekik egy 7kg-os zsák nagyon sokáig elég.keveset esznek úgyhogy nem nagy dolog minőségi tápot venni neki.és imádják a sok mozgást,sétát,futást,labdázást!
2011. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kezdjük azzal, hogy azt úgy írják, hogy BICHON
2011. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!