Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha sántít a kutyám, néha...

Néha sántít a kutyám, néha meg nem. Most akkor fájhat a kis lába?

Figyelt kérdés

tegnap délután kicsit azt vettük észre,mintha sántítana,megnéztük a lábait,nincs semmi rajta,se tüske,se semmi,aztán kint futkozott,játszott,nem sántított,ma reggel meg megint láttuk,aztán azóta,megint van hogy sántít kicsit,aztán semmi baja,és rendesen megy,meg kint futkozott is reggel,most nem tudom,fájhat neki?vagy csak színészkedik?:)))))))

remélem nincs nagy gond:)14L

yorki kutya..2éves


2011. júl. 5. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen valamikor sántít valamikor nem. De soha sem találunk semmit. Egyszer találtam a talpában egy tüskét kiszedtük. Utána nem sántított aztán megint. Nem találunk semmit sem.
2011. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
patella szűrése van?
2011. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Közel sem biztos hogy színészkedik!

Lehet valamilyen ízület betegsége van. Amikor sántít jó lenne elvinni egy dokihoz.

2011. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
csak feltételeztem a színészkedést..mert már hallottam arról hogy kutya is színészkedik..
2011. júl. 5. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is patella-gyanús, tipikus izületi rendellenesség tünet az alkalmankénti sántítás. Kap egyébként zöldkagyló kivonatot, vagy valamilyen csont erősítőt?
2011. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a színészkedés csak akkor alakul ki ha egy meglévő tünet (pl tényleg sántít) nagyon erős pozitív választ kap. (ölbe veszitek, kap valami finomat stb) de az alap tünet megvolt akkor is. Magától nem talál ki olyat, hogy "akkor most én sántítani fogok"
2011. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

utána olvastam:

A középkorú kutyákról el lehet mondani, hogy életük során a hátulsó lábak sántasága megszakításokkal jelentkezhet. Egy ficamos kutya általában szaladáskor megáll és hirtelen elkezd sírni a fájdalomtól. Az érintett végtagokat hátrafelé kinyújtja, és egy ideig képtelen lesz visszahajlítani őket eredeti állapotukba.


nem csinál ilyeneket...nem kap semmilyen csonterősítőt.kéne??

mert akkor szerzek,orvostól legközelebbi oltásnál,vagy megkérdezem..

2011. júl. 5. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:

kaphat LUPOSAN GELENKKRAFT ot szerintem az a legjobb.

Orvossal mindenképpen nézessétek meg. Simán lehet valamilyen ízületi probléma. Nekem is csinált hasonlót az egyik fiatal kutyám és az ő esetében be volt gyulladva a csonthártya.

2011. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Perthes kór?

"A betegség általában fiatal kistestű kutyák (Yorkishire Terrier, West Highland White Terrier) öröklött betegsége, leggyakrabban tehát terrierekben fordul elő. Előfordulhat azonban a láb vagy a csípő sérülése, baleset után is.

A betegség általában fokozódó sántasággal kezdődik, a kutya nem terheli a végtagját. Ez a vezető tünet. Szorítkozhat csak az egyik lábra, de gyakori, hogy mindkét lábon jelentkeznek a tünetek, főleg fiatal kutyákon.."

Nekem 3 éves kistestű kutyámat kellett műttetni emiatt. :(

2011. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

azóta nem sántított szerencsére,és csomót futkozott:)))

remélem nincs gond,de ha ismét csinálja,veszünk neki csonterősítőt,meg elmegyünk orvoshoz..remélem nem lesz gond:))köszi a válaszokat!!

2011. júl. 5. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!