Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a spánielem...

Mit tegyek, hogy a spánielem ne menjen oda szó nélkül idegenekhez ha hívják?

Figyelt kérdés
Egy 3 hónapos angol cocker spánielről van szó és imád ismerkedni, tök mindegy milyen ismeretlen hívja, a 3. gyerére nekilódul. Mit lehet ezzel kezdeni? Hagyjam rá? Utána 5 perc múlva megunja őket és jön vissza hozzám, de ha neadj isten kijut az utcára és valami idegen ember elcsalja magával akkor cseszhetem. Rálehet nevelni hogy csak akkor menjen ha engedélyt adok rá?
2011. júl. 10. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
persze, de mint írod, még csak 3 hónapos, még nagyon kölyök... ilyenkor még vagy te legyél mindig ott vele, amikor "veszélyhelyzet" van, és ha meglátod, hogy odamenne valakihez, szólj rá és hívd magadhoz - ha meg épp nem tudsz rá figyelni, akkor ilyen korban még ne hagyd felügyelet nélkül egyedül úgy, hogy el tudjon mászkálni. amúgy meg sima behívást kell neki megtanítani, hiszen a sétát kivéve mikor is lenne rá alkalma, hogy elmenjen idegenekkel? Ha meg sétáltok, akkor te is ott vagy vele, azaz nem tudja senki sem elvinni.
2011. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális az elvárásod.

A lényeg az, hogy amint más után kezd éreklődni azonnal el kell érni, hogy téged sokkal érdekesebbnek lásson. Ez lehet akár kaja, jéták, vagy simogatás. Bármi amitől azonnal hozzád megy. Ezzel megtanulja hogy nálad sokkal jobb lenni mint másokklal.

Ezt nem én találtam ki, valamelyik munkakutyás oldalon olvastam, de nagyon egyetértek vele. Ha értesz angolul, belinkelhetem.

2011. júl. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is spanim van a tiéd milyen nemű?
2011. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kan. Csak a kanok mennek oda mindenkihez? :)
2011. júl. 11. 14:11
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Próbálkozom, de ha épp megyünk valahova és meglát egy idegent aki elkezdi hívni akkor nagy a csábítás számára, nem tudom hogy lesz erről leszoktatva.


Tudok angolul, megköszönném a linket!

2011. júl. 11. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Valakinek ellenszenves ez a szemlélet, főleg ebben az országban de ott úgy látszik nem annyira. Engem hülyének néznek emiatt, de aztán megtaláltam ezt az oldalt és kiderült, hogy amit csinálok (nem engedem a kutyáim mindenkihez) azt profi munkakutyások is csinálják...

2011. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! beleolvastam gyorsan, hát nem biztos hogy én erre képes leszek, de átolvasom, hogy azért tanuljak belőle :)
2011. júl. 11. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!