Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes a spánielem. Egy hete...

7 hetes a spánielem. Egy hete van nálam. Állandóan pisil és kakil a lakásban. Mennyi idős kortól fogja fel, hogy miért szidom le, ha nem jó helyen végzi a dolgát? Ha véletlenül oda piszkít ahova kell, nagyon meg van dicsérve. Fiatal még a tanulásra?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fiatal, de ha nem megfelelően van oktatva akkor a büdös életben nem fogja megtanulni.
2011. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hova akarod hogy wc-zen? A kertbe vagy a lakás egy pontjára?
2011. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írasd be a Pécsi Kutyományi Egyetem záróizom kontrollációs szakára.
2011. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos kora körül, ha elégszer le tudod vinni, már érteni fogja a lényeget, de még lesznek balesetek.


Szídni tökéletesen, teljesen felesleges, többet ártasz vele mint amennyit használsz. Figyeld a kutya jelzéseit, és jutalmazd a lehető legtöbbször a jó helyre pisilést. Tehát ha látod, hogy készülődik (szaglászik, köröz, stb) akkor kísérd a jó helyre. Mindig előzd meg a bajt, és dícsérd a jót, gyorsabban fogsz haladni, mint büntetéssel.

2011. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Én mindenhová tettem kutyapelust, ahol megfordult a kutya. (szobánként egyet) - amikor láttam, hogy körözött, vagy legugolt, azonnal odatoltam/vittem a pelushoz. Aztán a pelusokat fokozatosan az ajtó közelébe vittem, és előbb-utóbb ő is megszokta, hogy ment utánuk. Ha nem jó helyre sikerült a pisi/kaki, azonnal felmostam hipós vízzel. Ja, és reggel azonnal ki kell vinni a kutyát, azaz nem várja meg, amíg lezuhanyozol/felöltözöl, ha felébredtetek, azonnal irány kifelé! Én emiatt pár hétig melegítőben aludtam, hogy ezzel se kelljen időt pazarolni.
2011. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szidni nem különösebben érdemes még, mivel nem tudja visszatartani a pisit-kakit. Elég a dicséret a jó helyen. Az meg, hogy mennyi idősen tanulja meg, majd kiderül, kutyától és neveléstől függ, 2-8 hónap között mindent hallottam már.
2011. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!