Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illene hozzám egy Dalmata?

Illene hozzám egy Dalmata?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon beleszerettem a fajtába. Már van egy golden retrieverem, vele is naponta sétálok, szeptemberben kezdjük a kutyasulit.

Késztetést érzek rá, h lefejeljem az asztalt, amikor írják, hogy a dalmata buta. Hát nem az! Sportos vagyok, görkorizok, futok, rollerezek.. Félig lakásban tartanánk, szóval mindig bejöhetne, főleg télen, de azért lenne, mikor kint éjszakázik. Ha hozzám kerülne, oltások után mennénk is kutyaoviba. Agilityznék vele, és különböző dog dancinges feladatokat is csinálnánk. Persze rengeteget kirándulunk, megyünk a Dunához, rengeteg időt töltünk a Balatonnál...

Szerintetek illik hozzám?


2011. júl. 11. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A dalmata buta! - Lefejelted az asztalt? :)

Na viccet félretéve szerintem egyáltalán nem buta kutyák nagyon okosak gyorsan tanulnak, csak makacs kutyák.

Szerintem tökéletes társ lenne. Biztos, hogy jó helye lenne nálatok. Elég nagy mozgás igénye van, de ahogy látom ezt ki tudnátok elégíteni neki.

Ha tudjátok vállalni anyagilag is akkor miért ne?

2011. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De sajnos még nem most kapnám, hanem pár év múlva, de már kinéztem a kennelt ahonnan szeretném, és képes vagyok rá várni. :)

Ja, és szerintetek, ha kölyök korától elkezdem szoktatni, akkor összebarátkozhat a nyuszimmal? Mekkora a vadászösztöne?

2011. júl. 11. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem vizslám van, és nem csípi a macskáimat, piszkosul! Pedig törtem magam érte, hogy másképpen legyen!Ki nem nyírja őket, igaz, mert megtudják védeni magukat, dehát azért futnak néha előle! De olyan is van, hogy ő fut előlük. Lehet, csak játszana velük!

Én nem csípem, ha általánosítanak egy fajtán belül, hogy buta, meg okos, stb... Olyan lesz a kutyád, amire megtanítod! Törődj, mozogj sokat vele, és nem lesz gond!

2011. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó, de a vizsla vadászkutya, ez a vérében van. Csak hallottam, hogy egyik dalmata jobban érdeklődik más állatok, a vadászat iránt, míg egy másik egyáltalán nem. Szóval remélem majd összetudom szoktatni őket...


Igen, azt én is úgy utálom, hogy mondjuk minden rotti vérengző fenevad, pedig 5 rotival találkoztam eddig, és mindegyik hihetetlenül bújós, pusziszkodó volt.

2011. júl. 11. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:

A dalmata már rég nem vadászkutya. Kísérőkutya legfeljebb.

Megfelelő szocializációval minden állatkával kompatibilis lesz.


Melyik kennelt nézted ki? Mentés szóba sem jöhet? [link]

Nagyon szép kutyusok vannak náluk.

2011. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha kiskorától hozzászoktatod, nem lesz vele semmi gond. Max majd játszani szeretne majd vele, ezért az elején figyelni kell, nehogy véletlenül bántsa.
2011. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én a Spotted Angels dalmata kennelt néztem ki magamnak. :) Nekem ők nagyon szimpik.
2011. júl. 31. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Barátnőm, ha gondolod nézz rá. Azt hiszem télre tervez almot, ha lesz elég gazdijelölt.

De szimpatikus az a kennel is amit választottál.

2011. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A dalmata egy olyan kutya aki nagyon szeret futni szóval ebben illik hozzád

Egyáltalán nem buták .Az enyém két nap alatt megtanulta az ül fekszik gyere mehetsz parancsokat.

Nagyon szeret kirándulni az enyémbe egy csepp vadászösztön se szorult!:D

2012. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!