Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zavarhatja az embereket, ha...

Zavarhatja az embereket, ha kiviszem a kutyám sétáltatni az utcára?

Figyelt kérdés
Egy kisebb városban élünk (kb 4 éve még falu volt), és tegnap először vittem ki a kölyökkutyámat sétáltatni pórázon. Ahogy mentünk az úton szinte az összes kutya elkezdett ugatni és ez kísért minket végig az utcában, nagyon hamar be is mentünk, mert már engem zavart a zaj. A szomszédom mesélte hogy ő ezért nem viszi sétáltatni a kutyáját, mert mindenhol ez van itt, hogy elkezdenek őrjöngeni a kutyák az udvarokban, ha meglátnak egyet is az úton. Nekem állhatnak később azzal, hogy minek viszem ki a kutyámat az utcára? Vagy mondjam azt, hogy az ő hibájuk, és miért nem nevelik meg a kutyájukat?
2011. júl. 13. 12:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Pont a hétvégén gondolkodtam el ezen én is, hogy milyen nehéz lehet a vidéken normálisan kutyát tartóknak. Vendégéségben voltunk barátoknál, és reggel fél hétkor mikor felkeltem, rögtön el is indultam a kutyáimmal felfedezni a környéket. Hát persze, hogy az egész utca ugatott, volt ahol két kutya ugatott úgy, hogy időnként egymással is összeverekedtek a nagy ugatásban. Az emberek üvöltöttek a kutyájukkal, meg velem. Csak úgy iszkoltam ki a szántóföldre, hátha ott majd nyugtom lesz. Már épp befelé mentem a földre, mikor megláttam a falu széli háznál egy pitbullt kerítés nélkül. Na akkor iszkolás a másik irányba. Visszafelé csak nekünk támadott egy mudi szerű keverék, de simán elzavartam. Aztán találkoztunk falhoz lapulva rettegő önsétáltató pulival.


Hát megmondom őszintén, olyan élmény volt, hogy az esti meg a másnap reggeli sétát kihagytam inkább, és a kertben dobáltam a labdát, hogy nehogy gond legyen.

2011. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Csak azért furi, mert eddig akárkivel mentem az utcán, sose ugattak meg minket az utcán, az utcában sem hallani egész nap egy nyikkanást se, pedig azért járnak itt sűrűn emberek. Ki vittem a kis dögöt, 4 hónapos (bent sokat gyakoroltuk a kertben a pórázon sétálást), tök büszke voltam rá milyen szépen megy a pórázzal, és aztán egyszercsak elkezdtek eszeveszettül ugatni a kutyák, az egész utca zengett, gondolom örültek nekem nagyon. Csak a közvetlen mellettünk lévő szomszéd kerítéséhez mentünk közel (a többit messziről elkerültük), mert őket már ismeri, volt is náluk játszani a 2 kutyájukkal, ők nem is ugatják őt, csak szépen megszagolgatják egymást. Jah és ez a szomszédom mondta hogy jó nagy zajt csaptam és hogy ő ezért nem viszi a sajátjait ki az utcára.
2011. júl. 13. 13:02
 13/17 anonim ***** válasza:

13:00-ás, én minden nap ezt élem át, amit leírtál :D

A városba egyáltalán nem megyek le kutyával gyalog emiatt. Max 1-2 utcányit sétálunk, míg lakatlan területre érünk, vagy az állatorvoshoz.

De egy kutya tuti mindig kirohan. Szerencsére kis termetű, meg beszari, de annál vagányabb, jön nekünk, én meg alig bírom visszafogni a kutyámat :S Ha meg megharapná az enyém azt, még én lennék a hibás :( hogy minek sétáltatom...

2011. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk városban (16 ker BP) szintén vannak önsétáltató kutyák és nem egyszer ordított rám ki valaki, hogy ne hergeljem a kutyáit (elsétáltunk előttük kb 5 mp ig voltunk csak előttük) De volt már dolgom öregasszonnyal aki bottal oldalba vágta a kutyámat és egy "kedves" apukával aki egy féltéglát vágott a 3 hónapos kutyához csak mert elmentünk mellett és megszagolta a gyerek kezét (aki kitartotta neki) a kutyámnak kitört 2 foga és azóta retteg a gyerekektől.

Én nem sétálok már át inkább az utcán hanem bepakolom a kutyákat a kocsiba és viszem őket ki a szántóra vagy a Napsáltóhoz...

2011. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ha az én kutyámat dobta volna meg a csávó téglával, akkor én tuti visszadobtam volna hozzá, jól megcélozva a fejét. Kis dögi az első kutyám, még csak pár hete hogy belelátok a kutyás világba, de egyre elszomorítóbb számomra, hogy nálunk milyen szinten van a kutyatartás.


Egyébként a párom is azt mondta tegnap, hogy vigyázzak ezzel a sétáltatással, mert ha valamelyik nagy kutya kiszabadul az egyik udvarról, akkor nem biztos hogy csak szagolgatni fogja a kutyusomat.

2011. júl. 13. 13:30
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is átélem naponta a vidéki kutyasétáltatás gyönyöreit. Egyébként érdekes, az enyémek nem ugatnak,csak ha közvetlenül a kapuhoz jön valaki. Mondjuk az is igaz,hogy annyira le vannak fárasztva,hogy szerintem élni sincs erejük,mikor épp itthon vannak :)

Szerintem nyugodtan vidd,nem fognak szólni,nekem sem szóltak soha,max a sajátjukat szidják.

Ha meg szólnak,akkor magyarázd el,hogy nem te tehetsz arról,hogy neveletlen a kutyája.

2011. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

senkinek semmi köze sincs ahhoz hogy mikor/ki/hova viszi el a kutyáját sétálni .. én a város szélén lakom ilyen sok/kis utcás helyen és én is elszoktam vinni a kutyámat ... egyszer egy vénembernek 2 kutyája volt és nagyon ugattak kiállt a teraszára és hülye fejjel nézett engem én meg olyan csúnyán néztem rá ... x) az vicces volt

am meg gondolom más is szokta sétáltatni a kutyákat arra nem?

2011. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!