Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit hajlamos szétrágni egy...

Mit hajlamos szétrágni egy golden retriever a lakásban, illetve a kertben? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 17:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
oké...akkor figyelek rá ha vmit szétrágna,v használom a szúnyogriasztót.köszi a válaszokat
2011. júl. 13. 18:07
 12/16 anonim ***** válasza:

barátnőmnek van goldene....mindent visz a szájában (ez a munkája, természetes) de sajna mindent szét is szed vagy eltüntet...pedig tényleg nagyon jól nevelt kutya de mivel ugye egész kölyökkorában azt tanulta, meg arra is lett tenyésztve, hogy mindent vigyen ezért ezt folyamatosan csinálja...szerintem borzasztóan idegesítő. Elég sok goldent ismerek de, hogy őszinte legyek én nemkedvelem ezt a fajtát...

El lehet zárni a kutyát de mi jelenleg úgy oldjuk meg, hogy semmit se tudjon elvinni...mindent nagyon magasra kell tenni a lakásban

2011. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A megfelelően lefoglalod és kifárasztod mind fizikailag, mind szellemileg, akkor lehet nem is fog rágni. Tudom ez most furcsán hangzik, mert "minden" kutya rág. Viszont nekem volt egy keverék (labi és ?) kutyám. Még kölyök volt, akkor tanultuk az alap engedelmességi dolgokat és kint felejtettem az udvaron, számára elérhető helyen a melegítő felsőmet. Mire észbe kaptam úgy kb. 1 óra eltelt. Egyedül volt kint a kutya, és hozzá sem nyúlt a melegítőmhöz. Ott feküdt mellette, és a melegítőm úgy várt ott érintetlenül, ahogyan én otthagytam. Ezután nem győztem dicsérgetni, hogy milyen okos, ügyes kutya volt. Lehet nem tudta már miért dicsérem, de soha semmit nem rágott szét. Amin mondjuk én magam is meglepődtem, de nagyon örültem neki.

Kezdetben akarta a szárítóról idő előtt leszedni a ruhákat. De hamar megtanulta, hogy az nem az övé, ahhoz nem szabad nyúlni.

2011. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
barátnőm goldene minden reggel és este futtatva van, folyamatosan apportozik vele. Hétvégén járnak vadászni, kutyasuliba, terápiás kutyának is tanul mégis mindent tönkretesz...
2011. júl. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőmnek is goldija van, az én kutyámmal együtt nőttek föl. Tény, hogy a vérükben van, hogy a szájukban hurcoljanak dolgokat, de az a kutya még soha semmit nem rágott meg. Egyszer a barátnőm kiscsirkéjét vette a szájába, de olyan finoman, hogy fölvette, és odarakta a barátnőm lába elé XD


Figyelj, ne aggódj előre! Főleg ne emiatt, ennél lesznek nagyobb problémák is:)

2011. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást!remélem nem lesz vele gond...
2011. júl. 13. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!