Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves mopsz gazdik! Büdi...

Kedves mopsz gazdik! Büdi pofi ellen van bevált módszeretek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogmosás!Nekik nem érnek rendesen össze a fogaik és nem dörzsölik így le a "koszt".
2011. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szája egyáltalán nem büdös, rendszeresen kap fogtisztítót, a pofijának van egy jellegzetes szaga, azon a területen, ahol redőződik a bőre. Olyasmire gondoltam, hogy illatosított kendővel, vagy valami hasonlóval ápolni, mert ha sima vízzel tisztítom, akkor nem igazán illan el a szag. Kifejezetten erre, kutyának készült tisztító kendőt nem találtam, esetleg illatosított frissítőkendőt használhatok-e erre a célra? Vagy van-e valami egyéb megoldás?
2011. júl. 14. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Bórvizes vattapamaccsal törölgesd át minden nap a ráncokat. Az illatosított törlőlendő csak ronthat a helyzeten, az nem kutyáknak való... Bórvizet bármelyik patikában tudsz venni. :-)
2011. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbálom, köszönöm :)
2011. júl. 16. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 7 éves mopszom van.A kutyámnak van egy jellegzetes szájszaga,de én illatosított kendővel nem törölgetném át neki.Ennyi erővel kaphatna Tic-Tac cukrot is:o) Denta Stixet adok neki,és velős csontot,vagy far-hátat,az tisztítja a fogait.Amúgy általában a fogkőtől bűzös a leheletük.
2011. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit még kihagytam,hogy a kérdésre is válaszoljak,hogy a redőket vizes kis vattapamacskával tisztogasd meg,naponta.
2011. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, az illatos kendőt én csak a redők miatt írtam, eszemben sem volna a fogait kenegetni vele :D Szájszaga szinte egyáltalán nincs neki, bár még fiatalnak számít. Szokott kapni különböző fogtisztítókat, a "büdi pofi" a redőkre értendő, de a második válaszoló tanácsát mindenképp megfogadom. Eddig én is tiszta vizes vattapamaccsal tisztogattam. :)
2011. júl. 18. 01:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én a Bórvizes vattapamacsban sem vagyok 100%-osan biztos, csak tippelek. Nekem Pekingim van, nekik is csupa ránc a pofijuk, nekem azért kell Bórvizes törölgetés naponta, mert inkább koszosak a ráncai a kutyámnak, de nem büdi. Van, mikor a ráncokba befolyik a kutya könnye, ilyenkor a nedvességtől "bepállik" a ránc és büdi lesz, lehet, hogy nektek inkább a száraz törölgetés lenne a megfelelő, hogy kitörölgesd a ráncaiból a nedvességet. :-/ De a Bórvizes törölgetés nem hiszem, hogy árthat, szerintem kísérletezz, hogy melyik módszer válik be nektek jobban, a száraz törölgetés, vagy a Bórvizes. Minden esetre kutyakozmetikustól érdemes lenne megkérdezni, hogy hol lehet kapni kifejezetten erre a célra szemkörnyékápoló/tisztitószert. Zanniban elvileg lehet kapni. :-)
2011. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja!Akkor ez a baj!Begyulladt!Vigyázz mert gennyesedni is fog!Svédkeserűvel(gyógynövégy oldat nem minősül gyógyszernek)és egy vattával töröld át hagyd felhúzva a ráncot 1-2percig ás zsepivel töröld le!A ször ott a ráncban nem tud leesni és irritációt okoz!Patikában lehet venni!
2011. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!