Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illene az életvit...

Milyen fajta illene az életvitelemhez? Illetve a feltételekhez.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok győzködés, jó jegyek és könyörgés után hamarosan kapok egy kölyökkutyát.

Családdal közösen megbeszélve lenne néhány feltételünk:

Kiegyensúlyozott fajtát szeretnénk. Természetesen tenyésztőtől lesz, törzskönyvvel és szűrésekkel, de például a Dobberman-ról azt hallottam, hogy idősebb korára nagy eséllyel megbolondul. Nem vagyok előítéletes egy fajtával sem, de a szüleim számára megnyugtatóbb lenne, ha ilyen rémtörténet-mentes fajtát választanánk, a kishúgom miatt is. Ő nyolc éves.

Én mindenképp valami nagyobb kutyát szeretnék. Nem feltétlenül Bernáthegyit, de nekem a Beagle még aprónak tűnik.

Mindenképp kinti kutya lenne, bár ha rajtam múlna a szobámban lakna. Amíg kicsi, addig bent aludhat éjszaka, és majd fokozatosan szoktatjuk ki.

Mivel veszélyes a környék, mert elég sok a roma, a rosszabbik fajtából, szeretném ha védőösztönű kutyám lenne. Itt nem arra gondolok, hogy vicsorogva rontson mindenkire, de gondolom értitek.

Sokat túráznánk, futni járnánk, illetve úszni a tóra. Belföldön belül vinném magammal mindenfelé, és kutyasuliba is mennénk.

Szeretek a kutyák szőrével bíbelődni, így az sem akadály.

Tudom, hogy minden kutya egy más jellem, de valami körvonal van, úgy általánosságban, nem?

Nem első kutyám lenne, bár még kezdőnek sorolom magam. Főleg, hogy csak 15 éves leszek.


2011. júl. 14. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én az első vagyok, továbbra is németjuhászt vagy nj-keveréket ajánlok.:)

Nem foghattok mellé...


De amúgy szerintem ne is fajta alapján dönts, hanem menj el egy menhelyre, és ott azonnal kiválaszt téged a kutya.

Mint a Harry Potterben a varázspálca.:D

De komolyan, nagyon értelmes és kedves srácnak tűnsz, tudni fogod, melyik kutya tartozik hozzád.:)

2011. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 ~Anettka~ válasza:

Sziasztok!

Nekünk 2 Szibériai Husky kutyánk van.1 szuka és 1 kan.A szuka nálunk igen is házőrző.Ugat is.Csak reggel vonyít.A kan az egész nap alszik,lustálkodik az árnyákban.

Szóval én is ajánlom a Huskyt sztem te sem tudnál ellen állni a gyönyörű szemeiknek:)

2011. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
orosz fekete terrier. kutyasulival ugyanolyan tökéletes munkakutya mint a nj, csak nagyobb és a szőrével is több a baj. erős a védő ösztöne, könnyen tanítható, szép és elég nagy méretű.
2011. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Német juhász, óriás schnauzer, újfullandi...
2011. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!