Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két Yorkim van. Az egyik két...

Két Yorkim van. Az egyik két éves, a másik három hónapos múlt. Melyik megoldás a humánusabb velük szemben?

Figyelt kérdés
Van egy hét hónapos kisfiam,aki minden időmet leköti.Valahogy eltávolodtam a kutyáimtól,már csak az alapszükségleteit elégítem ki,ami szerintem az idősebbnek "nehezére esik".A kicsi állandóan bepisil,bekakil,mindent elhord(a gyerek játékait,papucsokat,bármit),már kezd az agyamra menni.Tudom,hogy kölyök és normál esetben nem akasztani ki ennyire,de egyszerüen idegesít!Főleg a nagyot sajnálom,mert Ő már nagyon hozzám szokott.Melyik lenne a legjobb megoldás:ha maradnánk így,vagy ha odaadnám őket valakinek,aki tud velük foglalkozni?
2009. ápr. 1. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Egy három hónapos kutyával intenzíven kéne foglalkozni. (Már 4 hónapos volt a fiad, amikor ő született, lehet, úgy látom, nem gondoltad meg a dolgot rendesen) Én a helyedben a kicsit mindenképp elajándékoznám. (keresd meg a fajtamentőket) Akkor lehet, hogy a nagyobbal jobb lesz a viszonyod, lehet, hogy sok volt neki, a babád is és a kölyök is.

Ha ez se megy, akkor újra csak a fajtamentők.

2009. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A kicsit nemrég vettem a nagy mellé,hogy majd nem unatkozik.Jól meg is értik egymást,azzal nincs gond,csak őszintén szólva nekem terhes ez a dolog sajnos.Nagyon szégyenlem magam emiatt,mert soha nem tudtam volna elképzelni,hogy a kutyámat másnak adjam,de nem tudom,hogy nem-e jobb lenne nekik.Azt vettem észre,hogy van,hogy rajtuk vezetem le a feszültséget:(
2009. ápr. 1. 10:31
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarom az észt osztani, de szörnyű amit írsz! Mikor hozzád kerültek a kutyák, főleg a kisebbik, már meg volt a kisfiad is, nem?! Szégyeld magad! Ők nem plüssök, amit, ha megunsz akkor odaadod valakinek.

Grrr, felelős állattartás!!!!

2009. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam,hogy elég érthetően megfogalmaztam,hogy mi a gond.A második kutyámmal éppen jót akartam az elsőnek.Ne aggódj,az utcára nem fogom kitenni egyiket sem...És nem a kérdésemre válaszoltál!
2009. ápr. 1. 10:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Anyukád vagy párod szülei nem fogadnák be a kicsit (esetleg közeli ismi, bnő,rokon)?Így tudnád látogatni is a kutyit, biztos lehetnél benne, hogy jól van.Ha szülőkhöz menne 1-2 év után akár megint hazavihetnéd, akkor már kellően felnőtt ahhoz, hogy ne dőtse dugába a lakást :) Én az albérlet miatt voltam kénytelen anyuékhoz adni a kutyust- de rendszeresen látogattam! 1év múlva pedig már lehetőségem volt magamhoz venni.
2009. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is ideális lenne átmeneti elhelyezés nekik 1-2 évre. Kereshetsz is nekik új gazdit, mert az ő szempontjukból nem nagyon van értelme az átmeneti megoldásnak(az inkább a Te szempontodból lenne jobb, ha úgy gondolod, hogy 1-2 év múlva tudnád őket vállani), hisz könnyebb egy új helyet megszokniuk, mint utána még egyet. Szerintem a kutyák gyorsan tudnak regenerálódni lelkileg, meg tudják oldani az új gazdis szituációt. Könnyebb lenne nekik mindenképp, ha együtt fogadná be őket valaki, mert akkor legalább egy ismerős maradna a beilleszkedési szakaszra. Nyilván ez egy nehéz helyzet, de ha a kutyák helyzete az örökbeadást kívánja, akkor tedd azt!
2009. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és azt,hogy nem tart mindenki egy szívtelen dögnek.A megbélyegzés nélkül is elég nehéz a szitu...
2009. ápr. 1. 14:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha hiszed ha nem az hogy felmerül benned a kérdés és felmerül benned hogy szívtelen dög vagy a legkifejezőbb jele a felelősségtudatnak!


Én a magam részéről azt javasolnám hogy add oda valakinek, de kérlek olyan helyre ahol tuti nem fogják egy négy lábon járó ellő gépnek használni, mert ez a fajta mostanában túlzottan is divatos, sokan ettől kívánnak meggazdagodni!

2009. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyetértek a válaszokkal, főleg az utóbbival. Mindenképpen köss ivartalanítási szerződést az új gazdival, tehát csak akkor adod nekik ingyen a kutyákat, ha szerződéssel igazolják, hogy ivartalanítják őket. Az is benne lehet a szerződésben, hogy jól kell gondozniuk, nem tehetik ki az utcára őkat stb.
2009. ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha úgy döntenék,hogy megválok tőlük,mindenképp odafigyelnék,hogy hova kerülnek!!!De megpróbálom családon belül megoldani,ha lehet!Azért gondolkodom azon,hogy esetleg új gazdit keressek nekik,mert szerintem most nincs a lehető legjobb helyük és azt akarom,hogy jól járjanak.Ezt még nagyon át kell rágnom!
2009. ápr. 1. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!