Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legugatós...

Szerintetek melyik a legugatósabb kutyafajta? És a legcsendesebb? Melyik az, amelyik a legtöbbet vonyít?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez elég relatív, mert több mindentől függ. Például attól, hogy nem mozog eleget egy kutya. Van olyan kutya aki csak akkor ugat amikor mikor például kertben jelez, hogy jön valaki.

De például ha egy kutya mozgásigénye nincs levezetve akkor tud ám őrjöngeni. Ugathat megállás nélkül mindenre, mert unatkozik. Ilyen szempontból mondhatjuk, hogy Terrierek, mert nekik elég nagy a mozgásigényük. Esetleg pásztor és terelőkutyák.

Leglustábbak az ölebek, DE azokat meg gyakran nem kutyaként kezelik ezért minden mozgó tárgyra ugatnak. De például a bernáthegyi sem egy ugatós kutya.

Vonyítani szerintem a legtöbbet a Csehszlovák farkaskutya vonyít. Ezenkívül még a szánhúzó fajták.

2011. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sztem a legugatósabb az a puli.

A legvonyítósabb meg a husky.

2011. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
puli - basenji, dingó - új-guineai éneklő kutya
2011. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen azt hiszem a pulival tapasztalatból egyet értek! :)
2011. júl. 15. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Puli nekem is az van és nagyon durva mindent/mindeknikt megugat, és nem hagyja abba ha rászólunk sem :/

De amúgy a finn spicc is nagyon uagtós, bár nálunk nem nagyon tartanak.

2011. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a csau-csau nálunk évente 2x vakkantott :D
2011. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!