Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy egy kutya a...

Van olyan, hogy egy kutya a melegtől vakarózik?

Figyelt kérdés
A kutyám minden nyáron kivakarja a nyakánál a szőrét, de nincs semmilyen élősködőre utaló jel. Bolhát nem láttam benne, a rühösségre jellemző vájatokat sem láttam rajta, meg egyébként tök jól néz ki, semmi baja nincs. A nyakánál a legnagyobb a bundája, azt soha nem tudja rendesen levedleni, és hát kinti kutya.
2011. júl. 16. 11:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és már kétszer fürdettem Neostomosannal.
2011. júl. 16. 11:54
 2/8 anonim ***** válasza:
állatorvoshoz vidd el
2011. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fésülnöd kéne. Ne azt várd hogy magától levedlik mindent. Anyukám kutyájával is volt ilyen, amikor rendesen fésülte akkor megszűnt.
2011. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy befülled neki a bundája. Írtad, hogy sosem tudja levedleni és ott a legnagyobb a szőr neki. Valószínűleg ez lehet a probléma, hogy nem szellőzik rendesen, bent marad az aljszőrzet. Milyen fajtáról van szó? Fésülöd rendszeresen?
2011. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az én kutyám is csak nyáron vakarózik! :O És nem bolhás vagy ilyesmi! Hetente fürdetem, naponta többször is kifésülöm a bundáját! Nekem azt mondta az állatorvos, hogy ez lehet allergia, ekcéma, bármi... Szóval sokat segített...:S
2011. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De lehet valamilyen allergia is. Van felénk egy bearded collie, és szegényem a parlagfű szezon alatt cafatokra vakarja a gyönyörű bundáját:(
2011. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 12:05

A " hetente fürdetem" az ok.

A kutyánál a sűrű fürdetés, ha valamilyen sampont is használnak, eltünteti a zsírt a szőrről, kiszárítja a bőrét.

2011. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem fürdetem hetente:) És most már több mint két hete folyamatosan fésülöm. Hétfőn leviszem állatorvoshoz, majd addig nyaggatom, amíg nem vesz kaparékot. Az a helyzet, hogy a macska megy össze-vissza, hiába figyelek rá, meg rakom rá a cseppeket, egyszer-egyszer csak haza hoz valamit, amit aztán a kutya is elkap. ilyenkor nyáron mindig van valami:S A macskát is fürdettem Neossal, ő szemmel láthatóan sokkal jobban érzi magát, de a kutya néha vakarózik. Az a biztos, ha leviszem. azért köszi:)
2011. júl. 16. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!