Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla kutya, miért vakarózik...

Vizsla kutya, miért vakarózik ennyire, ha nem játszunk vele?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerösömnek van egy vizsla kutyájuk,1éves.

Megállapitották ,hogy hyperaktív.

Amikor nem foglalkoznak vele annyira vakarózik,hogy véresre vakarja magát és kihullik ott a szöre.Mikor alszik akkor sem vakarózik.Egy vérvizsgálat 55ezer ft lenne sajnos,ami csak azt mutatná ki ,hogy allaergiás-e.

Mi baja lehet?


2010. júl. 6. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tipikusan szorongásos probléma, aminek több oka lehet: Vagy nincsenek eléggé lekötve az energiái és az ösztönei, ez nagyon valószínű, mert egy egy éves vizslának rengeteg mozgásra és tanulásra van szüksége, új dolgok megismerésére, olyasmikre, amik lekötik. Vagy dominancia gondok vannak, és olyan fokú szeparációs szorongása, ami önmarcangolásba megy át.


Szerintem leginkább mind a kettő.


Emellett persze lehet bőrbetegség, vagy bolha, vagy allergia is, ezért érdemes lenne legalább tünetileg kezelni a problémát.

2010. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsővel egyet értek.

Nem tudom, milyen orvos az, akinél 55e Ft-ba kerül egy vérvizsgálat.

Elsőre nem is vérvizsgálat, hanem bőrkaparék kéne, ami 6-8000e Ft. Ez még nem jutott eszükbe?

2010. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!