Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik veszettség egyáltalán?...

Létezik veszettség egyáltalán? Vagy csak üzlet a veszetség elleni oltás?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, természetesen megkapta a kutyám az oltásokat, csak kiváncsiságból kérdezem, hogy létezik még veszeteség? Lehet hallani esetekről, hogy abba halt meg egy kutya( vagy ember)? Én soha nem hallottam egy esetet sem, szerintem már rég nincs veszettség, csak üzlet az oltás( ezt az egyet tudják kötelezni, mert a parvó stb nem veszélyes az emberre)

De lehet én tudom rosszul.


2011. júl. 16. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Európában kb. 20-25 éve nem regisztráltak bizonyítható esetet

Ausztriában pl. nem kötelező az oltás:)

2011. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem hal bele senki,mert oltanak. A vad állatok között ma is terjed,ők ugye nem kapnak oltást, ha a te állatod esetleg a közelükbe kerülne vagy egy oltatlan kóbor kutya adná át-ilyen esetekre való az oltás.
2011. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Létezik a veszettség, de az hogy évente kell oltatni a kutyát az csak üzlet, mert egy oltás 3évig hatásos. Így az állam több pénzt tud kicsalni tőlünk, de ha nem oltatod be a kutyádat évente akkor büntetnek!
2011. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hülyeség,hogy nem regisztráltak bizonyítható esetet!Pár hónapja itt is volt veszett róka a környéken,laboratóriumi vizsgálat igazolta a veszettséget.

Minden évben van pár megbetegedés főleg rókáknál,bár azóta tényleg sokkal ritkább,mióta vakcinázzák őket.

A határmenti vidékeken van legtöbb,a szomszédos országokból áttévedt beteg állatok.

Érdemes beírni a Google-ba,hogy "veszettség előfordulása Magyarországon",és kiad jópár adatot.

Ezek mind igazolt megbetegedések.

2011. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos statisztika adatai,igazolt esetek Magyarországon:

1997: 571

1998: 558

1999: 398

És megint egyre több lesz,mert egyre kevesebben oltatják a kutyáikat,macskákról nem is beszélve.Itt az utcában is 3 kutyát tudok,akik évek óta nem voltak oltva,de senkit nem érdekel.

2011. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze h van és én pl nem kívánom senkinek, h olyan kutya/macska harapja meg aminek nincs bizonyítható oltása, mert akkor mehet is a hasfalba a szuri...brrrrrr
2011. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xnorkax ***** válasza:
Létezik a veszettség. Bár én azt nem értem, hogyha be is van oltva a kutya, de érintkezik egy veszett állattal akkor is elkaphatja. A papámék régi kutyáját pl. emiatt kellett elaltatni, mert megharapta egy veszett róka.
2011. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg minimális az esélye annak, hogy a veszett rókától az oltott kutya megbetegedjen, de ez egy minden esetben halálos betegség. Volt egy idő Magyarországon, amikor már nem kellett oltani, mert eltűnt a betegség, de behurcolták a vadállatok külföldről. Amikor emberen, vagy állaton megjelennek a tünetek, akkor már nincs vissza út. Ez nem játék, évente egy oltás, lelkiismeretesen, és egy idő után majd csak eltűnik. Csak sokan azt hiszik, hogy ez csak üzlet... :-(
2011. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van egy lány, aki túlélte a veszettséget, a tünetek megjelenése után, észletek a vidiben vannak! http://www.youtube.com/watch?v=zAShY1yWI8Q
2011. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, egy vagy két publikált túlélő van, de ez annyira minimális, hogy nem említettem. Nemrég megharapott egy oltatlan kutya. Akkor a létező összes írást elolvastam a veszettségről :-) Szerencsére megúsztam az oltásokat, mert az állatorvosi megfigyelés alatt egészséges maradt a kutyus.
2011. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!