Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körülbelül mennyibe kerülhet...

Körülbelül mennyibe kerülhet 1 db?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy egy 8 hetes német juhász törzskönyvi értékét leszámítva mennyibe kerül ha nem nemesi családból való,szülőknek semmilyen vizsgájuk és kiállítási eredményük sincs,de a szülők jó őrző-védők és csomó trükköt tudnak(és nagyon okosak).A kölykök erős csontozatúak és jó idegrendszerűek.Szülők oltva,féreghajtva vannak+dp. ellen szűrve.
2011. júl. 16. 18:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ezt akarom.
2011. júl. 16. 19:21
 12/19 anonim ***** válasza:
kedves 3. az elő választ a kérdésére írtam a sheltie-t meg csak úgy tom,hogy nme azt kérdezte :P
2011. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Tök jó,egy újabb potenciális szaporító...

Csak a helyi gyepin 3 darab gyönyörű,fajtatiszta nj van,és ez egy kis vidéki sintértelep.Fiatalok,szépek,csak épp nem kellenek senkinek.

Ha tk nélküli kutyáktól hozol le almot,az már bizony szaporítás.És egész alom nj-kölyköktől próbálnak így is megszabadulni azért,mert senkinek nem kellenek.Már nem üzlet a nj szaporítása(sem),főleg hogy jön az ebadó.

A kötelező chipek árát belekalkuláltad?Kölykönként 5 ezer körül van,és csúnyán megbüntetnek,ha enélkül adsz vagy ajándékozol el kutyát.

Az meg édeskevés a tenyésztéshez,hogy a szülők "trükköket tudnak".

2011. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

nem szaporítani akarsz, de azért legyen rajta haszon...? :O

azt mégis hogy? a tenyésztés nem arról szól, hogy hasznot szerzel a kutyákból!!! annak az a lényege, hogy a szeretett fajtádat jobbá teszed... ha pénzt akarsz szerezni belőlük, akkor menj el velük kutyás biztonsági őrnek.

2011. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Amennyibe egy alom felnevelése kerül, ott a költségeknél annak a törszksönyvnek az ára, már semmit nem nyom a latban.

De ha belegondolsz: a kölyköket mindenképp chippelve kell eladnod, mert kötelező. Ha Te rakatod bele állatorvosnál, az ugy 5-6 ezer ft/kiskutya. viszont ha lekéred a törzskönyveket, akkor ott az 5500 ft-os árban már benne van a chip ára is. Ugyanott vagy anyagilag, és van törzskönyv is. szerintem. Amugy meg nem kötelező 100 ezrekért adni a kölyköket. Ugy nagyjából 8 hetes korig 50 ezerre jön ki egy kiskutya . Ha rendesen oltatsz, jó tápot adsz.

2011. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ja.Csak 30 ezernél többet szinte senki sem akar adni értük.Én 40-ért tettem fel kamu hirdetést képpel,azt írtam oltva vannak,chipezzve törzskönyvel és 3 hét alatt egy érdeklődő sem volt.
2011. júl. 17. 13:15
 17/19 anonim ***** válasza:
Látod! Ennyire felesleges akkor, hogy fedeztess. 15-20 e ft-ért meg nem szabad elherdálni a kiskutyákat, azt sem tudod hova kerülnek, szóval nem egyszerű, hidd el nekem.
2011. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor a kamu hirdetésedből levonhattad a tanulságot,hogy felesleges szaporítani.

Komoly tenyésztők is csak akkor hoznak le almot,ha megfelelő számú előjegyzés van.

Az emberek lassan rájönnek,hogy szaporítótól nem vesznek kutyát,mikor a menhelyek,gyepik tele vannak fajtatiszta ingyenkutyákkal.Aki meg munkára akar venni,az nem tőled vesz,hanem bizonyított,ellenőrzött vérvonalból.

2011. júl. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor a kérdéses kiskutyának nincs törzskönyve, mivel a szüleinek sincsen (mert nem írtad). A dp szűrés mindkét szülőre legalább egy jó pont.

Egy ilyen kiskutyáért én akár a chipeltetés árát is megfizetném!

2011. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!