Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hét mulva veszem meg máltai...

4 hét mulva veszem meg máltai selyemszörű kutyámat, miket kell beszerezném érkezéséig?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi egy hónapja hoztuk haza a beaglenkat. Előtte való nap vásároltunk be neki mindent. Amire idáig szüksége volt:

-2 tál: egy inni és egy enni

-egy fekhely (mi műanyag kosarat vettünk párnával), vigyázz a fával, eleinte rágja.

-Nyakörv, hám, flexi póráz (mi 5 m-est vettünk), meg egy sima nem flexi (az 1.5 m-es)

-Kutyasampon (vettünk vízbe valót és szárazat is)

-Kutyakefe

-Száraz étel és konzerv, kölyköknek való.

-Jutalomfalat tanításhoz

-Egy rongy esetleg amire eleinte pisil, kakil

-Egy biléta a nevével (nekünk kitekerhető van, de kapható gravírozott is)

-néhány játék


Hát, remélem semmit nem hagytam ki, bocsi, ha mégis...

Később, ha már doki is látta esetleg kullancsirtó spray vagy nyakörv.

2009. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értm köszönöm szépen:)
2009. ápr. 1. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak írom, mint menhelyes dolgozó, tehát szakavatott ember, az elveszett kutyák ügyében. A gravírozott fémlap kiváló szolgálatot tesz, az ilyennel rendelkező elveszett kutyák 80 %ban visszakerülnek a helyükre. Ellenben jó ha tudod, hogy a kitekerhető henger, benne a papírral nagyon nem jön be. Két okból: Nehéz egykézzel tartani egy idegen kutyát, miközben a nyakánál tekergeted a henger, hogy ki tudd venni a papírt az infókkal.

Ha ez mégis sikerül, és a kutya elmegy, mert egy pillanatig nem tartja rendesen az ember, akkor a következő jóindulatú ember már csak egy fél hengert talál a nyakában üresen. A gravírozott bilétáról le lehet olvasni a telészámot vagy címet akár 1 méterről is, sokkal jobb megoldás. Mindenképp ilyet tegyél rá.

2009. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló nagyon jól összefoglalta a dolgokat. Én annyit tennék hozzá,h a műanyag kosár azért is jobb, mert könnyebb fertőtleníteni, mondjuk tüzelés után.

Nem árt egy törölköző sem, fürdetéshez. De egy kiszuperált is nagyon jó erre a célra.

Tápot olyat vegyél, amit a tenyésztő is ad jelenleg a kölyköknek. Ha másfajta tápot adsz neki amint elhozod, akkor hasmenése lesz. De általában szoktak is egy adag tápot adni a tenyésztők,h a gazdi tudja,h mit is kell majd adni a csöppségnek.

Kullancsriasztó szerek közül inkább spot-on-t kérj az állatorvostól, akit úgy is ajánlatos felkeresni amint elhoztátok a picit. Egy általános "kivizsgálás" ajánlott ilyenkor. VAlamint az oltási, féreghajtó programot is megbeszélitek.

Ha lakásba kerül a kutya rongy helyett inkább homokot, vagy macska almot (de vigyázz meg ne egye!) használj. Nálunk is a tenéysztő rongyra szoktatta a kölyköt, és amikor hozzám került még a kosarába is bele pisilt, mert ott is rongy volt. Azt hitte oda is pisilhet.

2009. ápr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem mini yorkim van:Dimásom<3


2 tál inkább fém:D


fésü


kutyafekhely puhát.ne kosaras ágyat vegyél neki.


2 tál


kutya pelenka..az olyan h lekll teriteni és ha szerencséd van rá megy pisilni kakilini..nekünk is olyan van és szobatiszta a 4 hónapos picurom:D

pelusból inkább 60x60-at de lehet kisebb is:D

40x60


nyakörvöt ne!!! szörét sel sérti..


hámot,ugy vegyél neki h beviszed egy kutya boltba és rá probálod.vagy látod kb mekkora kell neki ugy vegyél,mert kitudja mekora kiskutya.


sampon,olyat vegyél neki ami fehér szöre való..és kozmetika

igaz nekem yorkikmnak nem fehér a szöre..de ajánlotabb a fehér kutyának az:)


hát...konzervet sem!sok olyan van benn ami nem jó a pic szervezetére..nekünk mi tenyésztőtől vettük a yorkit és a tenyésztő adot yorkinak való junior tápot..


flexi póráz szerintem 3 m böven elég:D


mi vettünk ien kutya trölö (nedves)

fül és szem tisztito


meg szöre h fényesebb legyen,mert 2-3 hónaponta lehet fürdetni egy kutyust


meg egy amivel popsit is leeht neki ha nem ugy sikereül a kaki:D


remélem segitettem


ja és ha kocsiba vagy valamere vindéd és nem hámon..akor kutyahordózo táska...nem müanyag ketrec,táska kényelmesebb puháb egy ien kutyusnak.:D


*játékot már irtam,de szerintem csípogos játékot azokat jobban szeretik kutyák.


remélem, segitettem valmennyire.:)

2010. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!