Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit kell értesítenem?

Kit kell értesítenem?

Figyelt kérdés
Az Örs vezér téren mindennap koldul egy kiskutyával egy nő. Aggódom a kutyus miatt, mert nem látok vizet körülötte, meg nekem olyan puffadtnak tűnik a hasija. Többször láttam már mindig csak feküdt és aludt. Lehet érte tenni valamit?
2011. júl. 17. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a nőtől hogy el tudja e látni a kutyáját mert látod rajta hogy nem egészséges aztán mond neki hogy jobb lenne ha bevinné egy menhelyre ahol biztos kap kaját ,orvosi ellátást és gazdit is találnak neki...max az állatvédőket tudod felhívni..
2011. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kutyára hivatkozva koldul, gyanítom azért kellett neki a kutya, hogy legyen mit felmutatnia a járókelőknek. Nem hiszem hogy jót tesz a kutyusnak az sem hogy az egész napját abban a meleg betonrengetegben tölti. Undorítónak tartom hogy azt a védtelen kis jószágot használja fel pénzszerzésre. Jó persze nem ismerem a hátterét, de akkor is. Legalább ha egészségesnek tűnne a kutya. Vagy nem tudom.
2011. júl. 17. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
ez már komolyan pofátlanság én szeretem a kutyákat de ti még őt sajnáljátok mikor a nő is koldul?kívánom hogy ti is olyan vagy még rosszab sorsra jussatok mint szegény nő majd megnézném akkor mi lenne a fontosabb a kutya élete vagy egy embertársatoké vagyis a magatoké
2011. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy annak a nőnek nincs mása, csak a kutyája. te elvennéd tőle? ne aggódj ha az a kutyus annyira rosszul érezné magát , biztosan elhagyná a gazdáját. de ebből is látszik , hogy hű társ , jóban , rosszban.
2011. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megvan kötve úgyhogy nem biztos hogy annyira jól érzi magát... De te láttad, biztos jobban tudod.

És éppen azért mondtam, hogy nem ismerem a hátterét blablabla, mert nem kívánok rosszat mondani róla ami miatt koldul. Csak azért mert a kutyát használja fel. Nyugodtan kívánd hogy jussak olyan sorsra mint ő, az ilyen jókívánságok úgyis arra szállnak vissza aki kívánja másnak. Látszik hogy milyen jóindulatú vagy. Ha én hajléktalan lennék akkor sem kiskutyával koldulnék, mert tudom hogy nem tudok segíteni rajta ha beteg lesz. Az hogy valaki koldul még nem mentesíti a felelősség alól. Csak azokat lehet fikázni akik gyerekkel koldulnak? Ne haragudj de nem fogok felkarolni egyetlen csövest sem. Adok nekik aprót, ennyit tehetek értük. De nem kéne kínoznia a szerencsétlen kutyát önző módon azért mert ő rossz sorsa jutott. Lehet hogy a saját hibájából, lehet hogy nem. Ezt nem tudom, nem is ez itt a lényeg. Rengeteg hajléktalannál látok kutyát, egy szavam sincs ha azt látom hogy jól bánnak velük, például nem kötik ki egész napra őket víz nélkül. Neked agyadra ment a meleg. Bocs de nem fogok senkit sajnálni ha egész nap szomjaztat egy kiskutyát csak azért mert koldul. Úgyhogy el vagy tévedve. Nagyon. Nem minden csak az emberekről szól, tudod valakinek néznie kell az állatokat is. Nem vetted a lényeget. Nem azért venné el tőle az ember mert koldus a nő, hanem azért mert látszik rajta hogy nincs jól tartva, kedves elesettek oltalmazója.

2011. júl. 17. 22:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Jobb ha azt is tudjátok, hogy van egy pár szegény elesett, aki kiskutyákat lop kertekből hogy legyen egy cuki kutyusa akivel koldulhat. Ők is biztosan csak egy hű társra vágynak azért szakítják ki a kutyát az otthonából a gazdájától. Lehet hogy nekem satnyák a túlélési ösztöneim, de én nem használnék fel egy ártatlan kis lényt az életem érdekében. Amúgy nem feltétlenül arra gondoltam hogy rögtön el kell venni tőle. A kérdés az volt hogy mit lehet tenni a kutyáért. A nőnek nem tudok segíteni, ugyanis nincs egy hatalmas vállalatom ahol munkát tudnék ajánlani neki, és túl sok pénzem sincs hogy béreljek neki egy szép kertes otthont ahol boldogan élhet a kutyájával. Ha valamelyikőtöknek módjában áll segíteni neki, akkor tudjátok hol találjátok. Hajrá.
2011. júl. 17. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!