Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Törvény szabályozza, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törvény szabályozza, hogy azonnal értesítenem kell a gyermekem apját az iskolai szülői értekezletről?

Figyelt kérdés
Meguntam, hogy ott fontoskodik, mutatja magát, majd jegyzetelése ellenére állandóan "zaklat", hogy mi mikor lesz, miután mindent elmondtak a szülőin. Szeretném már külön élni az életemet tőle. A gyerekről pedig a legfontosabbakat mindig megtudja, bármikor beszélhet a tanítókkal, írásban megkap minden fontos dolgot.
2010. jan. 21. 13:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Akkor válaszold neki a legnyugodtabb hangon azt, hogy "elmondták a szülőin". Ennyi.

Szerintem egyébként illik szólni neki, hogy szülői lesz, joga van ott lenni, bár nem értem, miért, hiszen te neveled a gyereket, ezek a dolgok rád tartoznak, nem éppen rá... De ha ott akar fontoskodni, tegye... Le van.... Aztán egyébként ezeket válaszold neki és semmi mást:

-elküldtem minden fontos tudnivalót e-mailben.

-elmondták szülőin.

-menj, kérdezd meg a tanárt.

És tényleg SEMMI mást ne mondj neki, mert különben nem akad le rólad...

2010. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Elég idegesítő lehet, de neki épp annyi joga van ott lenni, mint neked. Mondjuk egy szülőire bőven elég egy szülő, de minden joga megvan elmenni. Szerintem beszéld meg vele, hogy jobban szeretnéd, ha csak te mennél el, úgyis mindent elmondasz neki, vagy ha ő is elmegy, akkor figyeljen oda rendesen, hiszen azért megy el, hogy tudja mi mikor lesz. Ennyi erővel tényleg mehetnél egyedül is, hiszen az a vége, hogy úgyis tőled kérdez mindent. De szerintem ezt meg lehet beszélni normálisan. Legalább is ha egyik fél sem cirkuszol.
2010. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A szülőin hármasban ültünk.

Akit leginkább érintett a dolog, az én voltam. De maximálisan. A jelenlegi férjemet érdekelte. Másrészt "védett". A gyermekem apja pedig butaságokkal kereste meg a tanítót, mondván ő az apuka.

Apuka rendszerint mutatja magát. Ha tisztes távolban egy hang nélkül meghúzódott volna, ám legyen, de mindig beleköt valamibe.

Ajánlott levélként minden fontos információt elküldök neki, sms-ben értesítem az aktuális szünetekről stb. Egyéb esetben érdeklődjön a tanítóknál, akik konkrét információkkal ellátják. Amit elmondtam eddig is, hogy mi hogy megy a suliban, mindenbe csak belekötött és semmi sem volt jó neki. Meguntam.


Kötelez-e valamilyen írott forma, hogy jelentenem kell neki?


A saját érdekemben kerülöm őt, még azért szeretném felnevelni a gyermekemet ép(ebb) idegrendszerrel. Egyébként minden rá vonatkozó dolog részese.

2010. jan. 21. 13:19
 4/19 A kérdező kommentje:

Nálunk már nem működik a "jószívűség", erre ráfáztam. Sosem volt semmi elég, akármibe belementem.

Csak abba tudok kapaszkodni, ami le van írva!


Ezért érdekelne konkrétan, hogy valahol írják-e?

2010. jan. 21. 13:23
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Kérdezz ügyvédet.

Tájékoztatási kötelezettséged van, amit a családjogi törvény valamint vonatkozó kormányrendelet szabályoz.


Azt pedig, hogy érdeklődik ne vedd zaklatásnak, inkább örülj, hogy érdekli a gyereke sorsa, nem pedig le.arja, mint néhány apuka.

2010. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Én igazából azt sem értem a jelenlegi férjed mit keres a szülőin, de ez nem lényeges. Ha annyira szeretne menni a volt férjed, hát menjen, gondolom otthon is van mit csinálnod. Ha nem bízol abban, hogy normálisan jegyzetel majd megkérdezed egy másik gyerek szüleitől, vagy a tanártól. Hidd el, ha azt látná, hogy lazán veszed utána nem lenne neki olyan fontos, hogy ott üljön. Azért fura egy helyzet lehet, egy szülőire 3 felnőtt, ezzel csak a gyereket hozzátok kellemetlen helyzetbe. Nem hiszem, hogy a jelenlegi férjedet annyira érdekli ez, hogy nem elégedne meg azzal, hogy otthon mindenről beszámolsz neki. Minden normális apukát/férjet érdekel a gyerek, de azért nem bohóckodik azzal, hogy díszkíséretnek megy. Ilyenkor a gyerekkel például ki van? Nekem az az érzésem, hogy ez nem is a gyerekről szól, hanem a hármotok "harca". Új apuka megmutatja ő milyen szuper, hogy elfogadta a gyereket, régi apuka küzd, nehogy a helyére álljon, meg mégis milyen ciki már, hogy az új "apuka" van ott a gyerekkel kapcsolatos eseményeken. A gyerek felett meg elsiklotok, ki van vele pl. mikor 3-an bohóckodtok bent. Ameddig minden ilyen "eseményre" megy az új férjed ne várd, hogy a régi lekopjon.
2010. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hozzászólóval teljesen egyetértek. Ha ott van az új férjed, akkor ott lehet a régi is, mivel Ő a gyermeked apja. Az, hogy Ő mit mond, mit tesz ott, peregjen le. Jobb lenne, ha nem érdeklődne, nem jelentkezne?
2010. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
nálunk édesanyám nem szólt apámnak és a tanárokat is megkérte, hogy ne értesítsék őt. azóta nincs probléma
2010. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem rossz indulatból írtam, hogy unom, de azt hiszem 40 felé tartok és nem érzem, hogy bohóckodnék. A jelenlegi férjem azért ült a szülőin, mert új iskolába került a kisfiam = érdekelte, és mert megkértem, hogy igen! ÁLLJON MELLETTEM!

Az osztálytanító világosan látta a helyzetet, hiszen neki volt kellemetlen ahogy apuka "fontoskodott".

A jelenlegi férjem már nem jár szülőire. A biológiai apuka pedig teljesen feleslegesen, hiszen elhányja a papírt és folyamatosan számonkért. Nem hinném, hogy magyarázkodnom kellene. Talán kedves helyenkénti felszólaló, ne várd el, hogy még szeressem is volt apukát!

Idézem: "új családot szeretnék!". Tehát?


Hangsúlyozom akkor mégegyszer, hogy ajánlott levélként mindent megkap írásban az APA.

2010. jan. 21. 14:06
 10/19 A kérdező kommentje:

A kisfiam a mamáékkal volt 2 órácskát, akikkel egy telken lakunk.


A jelenlegi férjem csupán abban különbözik, hogy együtt neveljük a kisfiamat. Az apuka pedig kéthetente és szünetekben viszi el amikor egészséges a kisfiú.

2010. jan. 21. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!