Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak lehet hogy szepará...

A kutyámnak lehet hogy szeparációs szorongása van?

Figyelt kérdés

olvasgattam több kérdést itt meg választ is és úgy gondolom hogy a kutyám ebben szenved ( bichonról van szó)


először nagyon elkezdte magát rágni a farkánál a lábánal a hasánál nem volt már szőr azokon a helyeken elvittük állatorvoshoz ő kiderítette hogy csirke allergiás kaptunk gyógyszert meg krémet és minden ami csirkés volt jutifalatok,táp azt már nem adtuk neki vettünk helyette mást meg is gyógyult erre továbbra se adtuk neki csirkés dolgokat de mégis kijött rajta ez a rágás...kentük neki körömvirág krémmel az pár nap alatt teljesen rendbe hozta de azátn mindig újra és újra rágja magát csak van mikor nagyon most pl nagyon csúnyán nézz ki szegény van mikor nem rágja magát....

és amikor itt olvastam nem olyan rég hogy vki hasonlókat írt és sokan írták hogy szeparációs szorongása van ..fél egyedül csak van olyan kutya amelyik rombolja a lakást és van amelyik magában tesz kárt amit leírtam akkor lehetséges hogy az én kutyám is ebben szenved?? azóta van ez neki amióta a másik kutyusunkat elkellet altatni rá egy fél évre kezdte ezeket produkálni...ez ellen mit lehet tenni ?? vagy jobb lenne mellé még egy kutyus én nem érezné egyedül magát ?? az ezzel a probléma hogy anyumék nem akarnak már kutyát tesómmal hiába mondjuk hogy legalább nem lenne egyedül és most hogy itt a nyár még könnyen össze tudnánk őket szoktatni de anyáék nagyon ellenkeznek..



köszönöm a válaszokat!!


2011. júl. 18. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!nincs kutyám és nem akarok hülyeséget írni!az nem lehet hogy valami bogár van benne?(bolha,atka ilyenek)nagyon sajnálom a te kutyudat mert én imádom a bichonokat,remélem meggyógyul! kéz és lábtörést neki! és simogasd meg helyettem :))
2011. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Lehet, hogy az van, de nem tudom pontosan. Szerintem is jó lenne mellé egy másik kutyus. De ha szüleid nem engedik, akkor meg foglalkozzatok vele nagyon sokat, amennyit csak tudtok, menjetek el vele sétálni stb.
2011. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

az nincs benne mert arra az orvos is letesztelte és nem volt..meg ha bolhás azt mindig látjuk mert most rövid a szőre és bármi megy benne azt látjuk..az biztos nem...

át adtam a simogatást!!

2011. júl. 18. 11:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak a Foxinak ugyan ezek voltak a tünetei és kiderült hogy a virágokra és azoknak a pollenjére allergiás az állatorvos azt mondta hogy vegyünk neki Aeriust ez egy allergiagyógyszer ez minden féle kutya allergiára jó. Én ezt adom neki kétnaponta és azóta elmúltak a tünetei. Nem rágja magát vagy csak nagyon ritkán de nem kopaszodik ki. ha gondolod szerintem próbáld ki te is hátha segít.
2011. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
rengeteget foglalkozunk vele naponta 3 szor lent van elengedjük meg minden...meg trükköket tanítok neki.. most hogy nyár van elég sokat vagyunk itthon de amikor elmgyünk pár órára is akkor nagyon elkezd ugatni és amikor haza érünk kisebb szőrcsomók vannak a padlón mert rágta magát..
2011. júl. 18. 11:52
 6/13 A kérdező kommentje:
oké majd kipróbálom lehet hogy használ milyen árban van kb ez az allergia gyógyszer??
2011. júl. 18. 11:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Kb. olyan 1500-2000 körül. Már nem most vettük de elég sok 30 szem van benne.
2011. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
oké köszi ..utána nézek..
2011. júl. 18. 12:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy a jelenlétetekben nem rágja magát, csak ha távol vagytok? mert akkor gyanús, hogy szorongás igen. Ha ilyenkor ugat, hisztizik, akkor is szorong. Érdemes lenne a rangsort rendbe tenni, és az önállóságát kicsit fejleszteni. Erre nagyon jó a klikkeres tanulás, abból is a formálás.


Rangsorról ezer cikk van.


De ha a szemetek láttára is vakarózik, akkor mindenképpen keressétek az egészségügyi okokat is a háttérben. A csirkeallergia teszt alapján derült ki, vagy csak kipróbáltátok, hogy javul-e ha kivonjátok a csirkét a kajájából?

2011. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem adtunk neki csirkét mert az orvos mondta hogy ne kapjon de akkor is kijött rajta amikro 2 hónapig nem kapott semmi csirkéset mint írtam a juti falatokat és a tápot is leváltottuk egy ideig úgy tűnt hogy tényleg az a baja de amikor nem kapott régóta és kijött rajta akkor mondom ez nem csirke allergia.... amikor itthon vagyunk akkor is szokta magát rágni akkor rászólok hogy hagyd abba ő el szégyenli magát..hát vmi allergiai elleni gyógyszert kifogom próbálni amit az egyik válaszoló leírt..
2011. júl. 18. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!