Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem fejlődik rendesen,...

Tényleg nem fejlődik rendesen, ha nem volt szeparációs szorongása?

Figyelt kérdés

Többször is olvastam már itt, hogy 8-10 hónaposan kezdődik a szeparációs szorongás, és akinél nincs, az a gyerek lelkileg nem fejlődik jól.


Nálunk egyáltalán nem volt, pedig már 16 hónapos a fiam. Még fogzáskor és betegségkor sem volt extra bújós, olyan meg egyáltalán nem volt még sosem, hogy pl. ki sem tudom tenni a lábam a szobából...

Nagyon barátkozós kissrác, tegnap a boltban is odament egy másik kisfiúhoz, és ölelgetni akarta (de az megijedt tőle). Ált. délelőtt egyedül játszik, amíg én főzök, vagy mosogatok. Néha kijön a konyhába, megnézi, hogy megvagyok-e, aztán megy vissza, vagy leül ott játszani.

Talán az is hozzájárul, hogy nála nem volt, hogy 10 hónapos korától az anyósoméknál lakunk, sokan vesszük körül (anyós, após, sógor, apa és én, bár napközben ált. ketten vagyunk, mert még mindenki dolgozik, de minden hétvégén megyünk apámhoz és nagymamámhoz is). Rengeteget "csavargunk", megyünk minden fele már pici kora óta.


2011. febr. 3. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 10 hónapos, de szerencsére még nála sem volt gond. Mi si rengeteget csavargunk, sokszor sétáltunk már újszülött korától a barátnőmmel és az ő 1 éves kislányával. Nagyon nyitott, barátkozós a kicsikém. Én nem gondolnám, hogy gond lenne a fejlődésével.

Ne aggódj Te sem. De ez csak az én véleményem.

2011. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na én még ilyet nem olvastam. Mármint hogy nem fejlődik rendesen.

16 hónapos a kisfiam, nem volt szeparációs szorongása, egy percre sem. Bárhová el tudok menni úgy, hogy apukájával itthon hagyom. Mikor hazajövök, kicsit meg van sértődve, és nincs haverfelvétel pár percig, de aztán minden megy tovább.

Ő is elég jól el tudja magát foglalni, rengeteget beszél, jön-megy, teszi a dolgát.

És egy aprócska kis sztori, ami után szerintem senkinek nem lenne kétsége afelől, hogy rendesen fejlődik: egyik nap apukájával picit összeszólalkoztunk. Nem volt komoly a dolog, volt egy pár mondat ide-oda, még csak nem is kiabáltunk egymással. Aztán álltunk a nappaliban egymás mellett, már éppen békülőben voltunk, de még azért puffogtunk kicsit egymásra, amikor kisfiam odalépett elénk, felnézett ránk, és mosolyogva az egyik kezével megfogta az én combomat, másik kezével az apukája combját, és a két kis kezével szorosan egymás mellé állított minket, összenyomva egymás mellé a lábainkat. Na szerinted? Nem fejlődik rendesen?

Ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel szerintem.

2011. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Én sem gondolom, hogy gond lenne, csak már elkezdtem gondolkodni. Itt már elég sokszor olvastam olyan kérdésnél, ahol a szep.szorongásról kérdeznek, hogy hozzá tartozik az egészséges lelkifejlődéshez...
2011. febr. 3. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!