Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Délután megellett a...

Segítség! Délután megellett a szukám, de még mindig nincs rendes mennyiségű teje! (éjjel negyed 2) Mennyi idő után kell feltétlenül tápszerhez folyamodni?

Figyelt kérdés
Közepes testű fiatal kutya, ez az első ellése, 10kiskutya született, 7 maradt életben. Ők teljesen életképesnek tűnnek, kúsznak másznak, csipognak és alukálnak, párnak már megjelent a fenekén az első kaki.Ez jelentheti azt h ettek már eleget h ürítsenek, vagy ez a bélszurok? A szuka viselkedése szerintem teljesen normális, védi a kicsiket és tisztogatja. A cickói nagyon duzzadtak és feszesek, egyet- egyet ha megnyomok finoman, jön belőle tej, de nem mindből. Nekem azt mondták h 12óra a max ami idő alatt meg kell indulnia rendesen a tejnek. Ha ekkorra sem indul be, nyilván szereznem kell tápszert, de mivel nem a városban lakok,így lehet csak dél fele tudnám nekik odaadni. Addig nem lesz bajuk? Azt olvastam h amíg nem csipognak folyamatosan, addig nincs ilyen bajuk. Más: bealmoztam a szukának vastagon, de folyamat eltúrja maguk alól a szénát és a sima földön fekszenek a házukban, ami elég hideg.. Segítsetek!
2011. júl. 20. 01:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem melegítik egymást kellően! Próbáld cicire rakni mindegyik kicsit legalább egyszer hogy megkapják az anyatejből a kellő "dolgokat" ami védelmet nyújt nekik! Nekem a kutyám amikor megfialt (1-et) azt mondta a doki hogy rakjuk cicire hogy jusson anyatejhez! Aztán nem volt elegendő teje és azt mondta hogy fecskendőből etessük tehén vagy kecsketej illetve sűrített tej keverékével de a kicsi néhány napon belül meghalt :( Pedig eleven volt, kúszott-mászott, már emelgette a fejét bár még nem tudta megtartani és 10 naposan meghalt! A doki azt mondta hogy valószínűleg az anyatej hiánya miatt nem tudta feldolgozni az enzimeket! Vagy valami ilyet mondott! Ja meg azt hogy ha magától nem akar szopni akkor éjszaka is 2-3 óránként rakjuk cicire!!! Szóval neked is ezt javaslom hogy amelyik cicijéből jön arra rakd rá a kicsiket! Az első pár óra-1 nap a legfontosabb!
2011. júl. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, tényleg rendben volt a hőmérsékletük reggel, viszont nagyon panaszkodtak, vagy csak épp élénkek voltak nem tudom.. A kis fejüket fel tudják emelni, én úgy látom h korukhoz képest rendben vannak. Azt olvastam,h ha a hasuk kerek, nem beesett akkor jutnak elég táplálékhoz. Mondjuk h ha tegnap délután óta nem jutottak volna kajához, gondolom h be lenne esve, nem lennének ilyen kis pocisak. Próbálom elérni a dokit, de sajnos volt már rá példa h senkit se találtam aki kijött volna, olvastam h oxytocint kellene neki adni, a szukának, h beinduljon a teje. Ezt hol tudom beszerezni és hova kell adni? Fecsim és tűm van. A kaját nyomom bele ezerrel, étvágya is van, víz is van folyamatosan előtte. Szóval tűzoltás szerűen szerezzek kecsketejet? Milyen hígításban kell adni? Cumit ideiglenesen mivel lehet helyettesíteni h ne nyeljenek félre?
2011. júl. 20. 06:23
 3/22 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Attól hogy még nyomod az emlőt,nem feltétlenül kell jönnie belőle tejnek,a kicsik ha szopják akkor biztosan jön belőle tej,ha nem akkor arráb kúsznak a hátsó emlőkhöz és ott szopnak,ha kiskutyák egészségesnek tűnnek,nem soványak,nagy a pocijuk akkor aggodalomra semmi ok sincs,a kecsketejjel és a tápszerrel meg vigyázz mert szürkehályogot kaphatnak tőle a kölykök,csak kiegészítés képpen kaphatják,de az anyatejre feltétlenül szükségük van,még ha felváltva szoptattatod meg őket akkoris!
2011. júl. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

na adj nekik semmilyen tápszert, folyamatosan mérd a súlyukat ha nőnek nincs ok aggodalomra, a tápszerrel azok akik még soha nem használták több bajt csinálnak mint hasznot. Vigyázni kell a tüdőgyulladásra és bébi tápszerrel is kellene keverni (húsossal), hogy feljavítsa az ember a Magyar honban kapható szar tápszereket és kecsketejet, ráadásul megfelelő keverési arány mellett, hogy az tényleg csak annak megy aki már 100 csinálta.

Szóval: első körben oxitocyn és calcimus injekció ha ezek nem indítják meg a tejtermelést akkor semmi (bár szerintem van a szukádnak teje)a calcimust vízben is folyamatosan kaphatja. Ha nem tudod mennyi oxi kell nehogy te add be...felrepesztheti a méhet és görcsrohamokat idézhet elő

a széna nem éppen ideális mert a szuka nem érzi a kicsiket benne és rájuk fekhet, sokkal jobb lenne egy sima aljzat amin van takaró és egyenletes a felszíne.

Emellé kéne ugye az infra aminek nem a melegítés hanem a tüdőbe jutott magzatvíz kiszárítása lenne a feladata.

2011. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. júl. 20. 10:30
 6/22 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, a hátsó 4 ciciből nyomásra jön a tej, az elsők gyakorlatilag mintha nem is szoptatna. Ez a 4 cickó elég lesz a 7 kis törpének? Gondolom az normális,ha a szuka sokat piheg, fáradékony, szaporább a légzése. De ha megyek ki hozzájuk van h elém jön és azonnal figyel és intézkedik ha vmelyik kicsi sír. Próbáltam a csöppeket cicire rakni, de nem nagyon kaptak rá, lehet sikerült nekik enni?
2011. júl. 20. 11:23
 7/22 A kérdező kommentje:
Az anyuka cicije elég forró és kemény még, bár tegnaphoz képest puhult sokat. Olvastam a tejláztól, picit megijedtem. Az belefér h melegebb és keményebb kb 20órával az ellés utána cici?
2011. júl. 20. 11:28
 8/22 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha felhivnal egy dokit?

Az latszik hogy nem ertesz hozza, minden tudas nelkul szaporitasz, bar jo pont hogy probalsz utana jarni kerdezgetsz, olvasgatsz de szakszeru segitseget es velemenyt csak egy doki tud adni.

2011. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

tejláz akkor alakul ki ha bizonyos cicikből nem szopják le a tejet a kicsik én minden szoptatás után ellenőrzöm és a pangó tejet kinyomkodom, volt már kutyám aki 10 kölyök mellett kapott tejlázat...

Amire figyelni kell az a folyamatos kalcium bevitel mert a tejtermelés miatt kalcium sokk alakulhat ki a szukánál ezért kell az első 2 hétben folyamatosan adni a calcimust

2011. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Házilag nem barkácsolunk!

Keress egy orvost, aki megnézi a szukát, megfelelő kezelést ad neki, neked pedig használható tanácsokat.

2011. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!