Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bepiszkit a lakásba,...

A kutyám bepiszkit a lakásba, szétrág mindent, vonyit. El kell ajándékoznom feltétlenül? Tudom h keveset vagyok vele, amiota dolgozom. VALAKI SEGITSEN!

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene?! Mennyi idős h bepiszkít??? és kb mennyi időt kell kibírnia 2 lementel között? jó lenne egy kutyakiképző tanácsát kérni ezzel kapcsolatban. valami játékot vagy rágókát hagyj neki otthon. és reggel azért legalább félórás sétára vidd le, labdázzatok vagy bármit ami lefárasztja annyira h 1 jódarabig csak aludjon. Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét szívesen elküldeném neked, sokat segítene sztem, írj privibe ha érdekel.
2009. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha kölyök kutyáról van szó, akkor mindez természetes 1 éves koráig. Persze sok figyelemmel és foglalkozással mindent meg lehet oldani, de kölyökkorban (és nagyobb korában is...) ez elengedhetetlenül szükséges. Ha nagyobb kutyáról van szó, akkor egy kiképzőre van szükség, mert valószínű, hogy kölyökkorban kimaradt dolgokat kell vele pótolni és behozni a nevelésbeli lemaradást.
2009. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
természetes 1 éves koráig?!?! ezt te honnan veszed?! ez egy baromság! nem, 1általán nem természetes! az én kutyám kb fél éves koráig volt a rágcsálós korszakában, de akkor is csak a szék lába, és 2 papucs bánta. vonyítani kb az első 4-6 alkalomig tette, amíg rájött h úgyis visszamegyünk.mindig csak rövid időre mentünk el (az elején 1-2 percre), amit növeltünk. nem búcsúztunk el tőle, és amikor megérkeztünk akkor sem figyeltünk rá, max 1 simi. így megtanulta h nem kell izgulnia és izgalomba jönnie túlságosan ekkor. szobatiszta... már 8 hetes korában az volt, vagyis jelzett ha le kellett mennie, de sokszor nem bírta tartani mire felöltöztem. sokat kell foglalkozni vele, mert a rágcsálás az unalom jele is, de a lehet fogváltás is ami kb 6 hónapos koráig tart.
2009. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kutya egy éves bischon. Teljesen szétszedi a lakást. Tisztában vagyok minden nevelési hibámmal de dolgoznom kell, 8-3ig. Tisztában vagyok azzal is hogy ez egyfajta szeparációs szorongás de erről hogy tudnámleszoktatni?
2009. aug. 12. 10:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert minden kutya más. Nem lehet ugyanazt a szabályt ráhúzni az összes kutyára. Nem egyforma családfából származnak. Nemcsak tenyésztőtől vásárolt egészséges kutyák vannak ma Mo-on. A kutyák nagyobb része gyengébb idegrendszerű ma már. A hiányos szocializáció és a nevelésbeli elmaradások pedig még ezen felül is eredményezhetik, hogy egy kutya 1 éves korára bizony féléves kölyökként működik. Szerintem nemcsak az álomkutya-álomgazdi szituációkban kell gondolkodni, mert az ma már elég ritka eset. Persze azt is elhiszem, ha valaki vásárolt egy igazi tenyésztőtől egy valóban egészséges kutyát és a kutyaovitól kezdve következetesen neveli, annak furcsa a leírt szitu.
2009. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
most nem azért, de csak 8-tól 3-ig? ha előtte elviszed sétálni és ha hazamész akkor is, akkor nem lehet gond...vegyél neki játékokat (amik le is kötik)... ez jo rágás ellen meg közben nem is vonyít:-). vagy ha ezután is rág, lehet venni valami sprayt (most nem jut eszembe a neve :) amivel ha befujod a tárgyakat nem rágja meg, mert rossz az íze...És hogy egyedül marad ennyi ideig, hozzá kellett volna már szoktatni előtte...bár még most sem késő...meg kell neki tanítani, hogy ha elmész, vissza is fogsz jönni....először kisebb időtartamokra (pl. 2 perc , 5 perc stb) és mindig jutalmazd meg ha közben jol viselkedik..aztán egy idő után eljuttok a 8 óráig is...aztán ha hazaérsz, akkor az említett séta.... Egy kutya akkor jo kutya ha le van fárasztva és nem unatkozik...ennyit kell észben tartani :-)
2009. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók sok minden hasznosat írtak.

Tudom még ajánlani, hogyha elmész, hagyd bekapcsolva a rádiót, így úgy érzik, van valaki mellettük.

Ha elajándékozod, nem megküzdesz a problémával, hanem megszöksz előle.

Ha tisztában vagy a nevelési gondokkal, és hogy a kutya miért csinálja ezt, akkor tölts vele több időt. Kösd le, fáraszd ki reggel, délután, este, hétvégén menjetek el kirándulni, fürdeni, kutyás társaságba, esetleg kutyaiskolába.

Tartsd be következetesen a szabályokat, határokat, legyél te a falkavezér.

Olvass kutyás könyveket, kérj tapasztalt kutyásoktól tanácsokat, hogy értsd az apró jelek okát, mivoltját.

A gondozott, ápolt, jól tartott kutya meghálálja a törődést, jól fog viselkedni. Azért rombol, mert rohadtul magányos, és megpróbálja magára felhívni a figyelmet. Egy jól nevelt, normális kutyának ki kell bírnia a munkaidődet egyedül.

Cikkek, érdekesség:

Fennel, Kutyapszichológia

[link]

[link]

[link]

2009. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
úgy látom h 1 olyan válasz amelyik normális azt le kell pontozni, mert kicsit emelkedettebb hangvételű. az a valaki komolyan gondolta azt az 1éves dolgot?! mert akkor nagyon rossz tapasztalatai vannak és kutyanevelési módja.
2009. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

reggel vidd le wc-re , és irány a séta.

fuss vele, játsz ,fárazd le .

kutya, tehát kell neki a mozgás .

neked meg korábban kell kelned, mert a kutya a te felelőséged !!!!!!!

ne legyen elől kaja ! ha napi 2× etetsz, akkor az első etetést a séta után, az indulásod elé tedd !

hazaértél,vidd le azonnal, aztán még legalább 2 ×.

este megint séta !

aztán kaja.

( az esti etetés lenne a legjobb )

1 éves kutya símán kibirja a 8-9 órát wc-nélkül-gazdi nélkül !hiszen este 9-től -reggel 6-ig is birja !

a nevelése ??

javaslom : www.emberkepzes.eboldal.hu

2009. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!