Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire lehet még megtanítani a...

Mire lehet még megtanítani a 4 hónapos kutyámat?

Figyelt kérdés
Eddig megtanult pár parancsot, ül, fekszik, pacsit ad, marad, labdát visszahoz, meg megtanult nagyjából pórázon járni, de azt még csak most kezdtük..jól halad. Kezdek kifogyni az ötletekből... mire tanítgattátok még a kutyátokat és hogyan?
2011. júl. 20. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Bármire.
2011. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk van: Bújj el, Keresd meg, szégyelld magad, helyedre, szlalom, ugord át, ne bántsd a macskát, hempereg, pitizik.
2011. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Áll :) van amikor nagyon hasznos ;) Pl úttesten való átkelésnél alapban ültetettem a kutyusomat, de vizes időben inkább szóltam neki, hogy áll.

Igazodni, ahhoz a lábadhoz amelyiket megpaskolod, majd végig póráz nélkül a lábad mellett haladjon.

Hopp. Palánkon való átugrás, vigyázz kerítést sohase, mert egyszer elkezdi és nincs visszaút. :D

Őrizd. Adj neki egy tetszőleges tárgyat, amit meg kell őriznie, hogy ne lehessen tőle elvenni.

Fogd. A szájába veszi amit adsz és hozza-viszi.

A behívás már megy? :) az a legfontosabb ;) Minden körülmények közt! Macska "szeme láttára" is, másik kutya mellől is, akkor is ha más hívja.

Kúszik ;) és akkor kússzon csak egy keveset, vigyáz ilyen a talaj :D

Aztán jöhet az frizbidobálás, lábak közt menetelés, hempergés, hátsólábra állás, azon való pár lépés. :) Ha elbírod, akkor megtaníthatod neki, hogy ugorjon a hátadra, mikor lehajolsz meg ilyenek.

2011. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez az ugord át, hempereg meg bujj el nagyon jól hangzik. Pl Hogy tanítottad meg a ugord át-ra? :)
2011. júl. 20. 10:04
 5/10 anonim ***** válasza:
az enyém tudja az ereszd! (játéknál) meg az ugass! parancsot is. most tanuljuk a tolatást meg a szégyelld magadat :)
2011. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ja és fontos, hogy kézjelre is tudja tenni a dolgát!
2011. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megy a behívás :) milyen jó ötletek :) hogy tanítsam meg arra hogy őrizzen valamit?
2011. júl. 20. 10:07
 8/10 anonim válasza:
Nálunk az ugass volt a legnehezebb :D Szegénykém nem értette, hogy miért kellene "leugatnia" a fejemet :D Ahhoz elég hosszú idő kellett.
2011. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hopp. Először kicsike akadályokkal, pl mint egy járdaszegély magasság. Futottam vele és mikor jött az akadály kiadtam a jelszót és ugrottam vele együtt. Aztán mikor láttam kapizsgálja mentünk nagyobbra. Ha jól emlékszem, akkor a térdemig érőkig ugrottam vele együtt és utána már én futottam az akadály mellett, ő meg ugrott.

Az akadály mérete a kutya méretéhez igazodjon! ;)

2011. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Őrizd. Már nem is nagyon emlékszem :D 20 éve volt, hogy tanítottam és sajnos pár éve halt meg a kutyusom :( De ha igaz, akkor elkezdtem vele játszani. Mikor rákapott a macira (neki az volt, de lehet egy átlagos rongy is), akkor elengedtem, ő megkaparintotta és eliszkolt vele. Akkor utána mentem és kiadtam a jelszót: őrizd! Aztán megpróbáltam elvenni. A játék miatt féltette a macit, azt hitte még mindig játszunk és így reagált rá. Mikor jött a reakció : morgás a felé nyúlásra, megdicsértem és megerősítettem, hogy igen őrizd! Aztán később lefektettem elé tettem egy tárgyat és mondtam őrizd! Aztán ha jött a megfelelő reakció, akkor dicsértem :)

Egyébként az ereszd is kell :D mint ahogy egy előttem szóló írta is. Fontos! Főleg ha valami rosszat vesz el :)

2011. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!